Tekken 7 z opcją cross play? Wszystko zależy od Sony

Po raz kolejny Sony blokuje możliwość łączenia graczy w sieci niezależnie od platformy.

Namco Bandai zostało zapytane na Twitterze, czy nadchodzący Tekken 7 będzie miał opcję cross play, umożliwiającą granie w sieci gdzie rywalizują ze sobą posiadacze zarówno konsol Sony jak i Microsoftu. Namco Bandai odpowiedziało:

Prosimy zapytajcie Sony. Microsoft już publicznie zadeklarował, że są zainteresowani między platformowymi rozgrywkami – komentuje Michael Murray, game designer Tekken 7.


Dla przypomnienia dodamy, że Tekken 7 szykowany jest na PS4, XOne oraz PC.

To nie pierwszy raz, kiedy piłeczka z cross play jest po stronie Sony. Już wcześniej o takiej opcji mówiło Psyonix – twórcy Rocket League oraz rodzimy CD Projekt RED w przypadku Gwinta. Obaj producenci wspominali, że wszystko w tej kwestii zależy od Sony.

Tak wygląda rozgrywka w Tekken 7 na PC

W sieci wylądował materiał prosto z rozgrywki z Tekkena 7 w wersji na PC. Opublikowali go dziennikarze serwisu GameSpot, którzy mieli okazję przetestować grę podczas targów E3.

Gra ma się ukazać na początku przyszłego roku na PS4, XOne i właśnie komputerach. Do tej pory nie wiadomo jednak było, czy produkcja trafi na komputery.

Tekken 7 zapowiada się na godną kontynuację serii, który ma przynieść między innymi całkiem nowy atak Rage Arts oraz Power Crush.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

33 Shares
Share33
+1
Tweet