Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Tannenberg – FPS w realiach I wojny światowej z datą premiery

Blackmill Games oraz M2H ogłaszają, że osadzona w realiach I wojny światowej gra FPS Tannenberg opuści Steam Early Access wraz z premierą pełnej wersji 13 lutego 2019.

Wraz z końcem zimy w Tannenberg pojawi się więcej nowości oraz graczy. Obok specjalnej zimowej ofensywy (która jeszcze pozostaje owiana tajemnicą), zwiadowcy wypatrzyli także nową zawartość.

Obok ujawnienia tych wiadomości, developerzy zaplanowali też uczczenie setnej rocznicy zawieszenia broni 11 listopada, które zakończyło I wojnę światową. Gracze będą mogli uczestniczyć w dwóch minutach ciszy w samej grze.

Tannenberg opuszcza Early Access

Rozwój Tannenberg w Early Access zawierał dołączenie Rumuni jako strony w grze wraz z oddziałem i mapą Mount Cosna, wprowadzenie zupełnie nowego systemu udźwiękowienia z realistycznym efektami audio, nowe bronie oraz wiele innych usprawnień.

Developerzy pracowali nad każdym aspektem gry podczas Early Access, od wydajności i projektów map do systemu wydawania rozkazów artylerii i zachowania botów SI… i nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W ostatnich miesiącach Early Access pojawi się jeszcze więcej aktualizacji, w szczególności dotyczących większej różnorodności oddziałów i ról gracza wewnątrz nich. Wzywanie artylerii i wsparcia lotniczego zostanie jeszcze bardziej zbalansowane, developerzy przyłożą także uwagę do broni, by upewnić się, że wszystkie działają w autentyczny sposób i są zróżnicowane w sposobie używania. Dodatkowe drobne poprawki czekają też nowy interfejs użytkownika, wprowadzony wcześniej w tym tygodniu.

Gra jest obecnie czytelniejsza, bardziej intuicyjna i atmosferyczna, od menu do map bitew i HUD. Aż do premiery pełnej wersji będą wprowadzane usprawnienia rozgrywki, by zapewnić, że gra jak najlepiej sportretuje poczucie uczestniczenia w wojnie na wielką skalę na froncie wschodnim.

Nie tylko Tannebergzostanie zaktualizowany tej zimy. Duża, darmowa aktualizacja do Verdun jest przewidziana na koniec tego roku i będzie zawierała usprawnienia rozgrywki, boty, odświeżenie interfejsu na wzór nowego interfejsu gracza w Tannenberg oraz nową zawartość. M2H i Blackmill Games oddały się w pełni sprawieniu, by obie pozycje w serii gier o I wojnie światowej stały się jak najlepszymi doświadczeniami dla graczy, dążąc do tego celu przez cały bieżący rok.

Nowości w dniu premiery

Zwiastun pełnej wersji pokazuje, że do walki dołącza Bułgaria, a to tylko część spodziewanych nowości. Więcej szczegółów o przyszłej treści w grze zostanie ujawnione społeczności w nadchodzących miesiącach. Możemy też powiedzieć, że na premierę przewidziano specjalną zimową ofensywę. Detale są jednak na razie tajemnicą – więc zaznaczcie 13 lutego w swoich kalendarzach.

Dzień zawieszenia broni

W tę niedzielę, 11 listopada, przypada setna rocznica zawieszenia broni, które przyniosło koniec I wojny światowej, a wielu narodom także wolność – w tym Polsce, obchodzącej tego dnia Dzień Niepodległości. Deweloper prosi graczy, by uczcili zawieszenie broni dwiema minutami ciszy w grze, a także na  kanałach społecznościowych, gdzie będą mogli przeczytać historie 100 osób, które zginęły podczas Wielkiej Wojny. Strona Facebook WW1 Game Series odda także hołd poległym poprzez użycie specjalnej, „makowej” ramki upamiętniającej ten dzień zgodnie z piękną brytyjską tradycją. Inni użytkownicy serwisu mogą użyć tej ramki na swoich stronach, jeśli zechcą.

Źródło: materiał dewelopera, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%