Tannenberg – premiera sieciowej gry w realiach I Wojny Światowej

Jak tym razem podeszli twórcy do popularnego tematu?

Studio Blackmill Games oraz M2H ogłaszają pojawienie się w serwisie Steam gry Tannenberg – strzelanki osadzonej w realiach I Wojny Światowej. Druga odsłona serii gier osadzonej podczas I Wojny Światowej zaskoczy społeczność nową zawartością i historycznym wydarzeniem już wczesną wiosną.

Bułgarska armia dołącza do Państw Centralnych w grze FPS osadzonej w autentycznych realiach I Wojny Światowej, wraz z nową mapą i uzbrojeniem Frontu Wschodniego.

Najnowszy trailer prezentuje Bułgarię dołączającą do walki i przynoszącą ze sobą nowy ekwipunek. W skład nowego arsenału wejdą między innymi karabin Berdan II – zaprojektowana przez Rosjan broń, którą Bułgarzy wykorzystali przeciw nim w I Wojnie Światowej. Jednak nie cały nowy arsenał wprowadzony w aktualizacji dostanie się tylko w bułgarskie ręce – oddziały rosyjskie i niemieckie będą mogły używać nowych chemicznych i dymnych granatów, podczas gdy Rumuni dostaną dostęp do zaprojektowanego przez Brytyjczyków karabinu Martini-Henry. Mimo tego że pierwszy raz użyto go w 1871 roku to jednak nadawał się do użytku gdy kończyły się inne zapasy broni.

Nowa mapa Dobricz umieści graczy w walkach z widokiem na rzekę Dunaj podczas gdy będą starali się przejąć kontrolę nad położonymi na szczytach gór fortyfikacjami, jednocześnie powstrzymując ataki z dolin położonych nieopodal. Wliczając ją do innych map już dostępnych w grze oznacza to, że teraz gracze będą mogli walczyć na polach bitwy rozciągniętych od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego.

Źródło: Materiał producenta

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.