Sprawdźcie gameplay trailer Tainted Grail: The Fall of Avalon. Polskie RPG czerpie ze Skyrim garściami

Tainted Grail: The Fall of Avalon - polskie ambitne RPG na gameplayu
Newsy PC

Co ja poradzę na to, że każde RPG w otwartym świecie i widokiem FPP kojarzy się ze Skyrim? Polskie Tainted Grail: The Fall of Avalon nie wygląda jednak jak kolejna kalka klasyki.

Pierwszy trailer nowej polskiej gry RPG wzbudzał zainteresowanie, natomiast drugi – tylko je podsycał. Mamy pewność, że będziemy mogli zanurzyć się w niezwykle mrocznym i sugestywnym świecie. Jakby tego było mało, opartym na bardzo popularnej grze planszowej pod tym samym tytułem. Najwyraźniej udane Tainted Grail: Conquest nie wystarczyło, a IP zasługuje na znacznie większą ekspansję.

Za tytuł odpowiada polskie studio Awaken Realms Digital, czyli twórcy poprzednich gier. W trakcie Gamescom 2022 pokazali swoje niezwykle ambitne RPG i… wygląda nieco inaczej niż wcześniej. Oczywiście, teraz dostaliśmy pokaz z „surową” rozgrywką. Ta faktycznie przypomina Skyrim, ale wyraźnie widać, że gra nie została jeszcze odpowiednio dopieszczona. Nie ma jednak sensu oceniać jej po okładce, a trzeba poczekać na więcej świeżych materiałów.

Na zwiastunie możemy zobaczyć konwersację z jedną z postaci pobocznych, eksplorację podziemnych korytarzy i sporo walki. Tej brakuje impetu rodem z hitu od Bethesdy, ale wszystko może się jeszcze zmienić. Twórcy pragną przecież wrzucić nas do niebezpiecznego i sugestywnego otwartego świata fantasy – walka będzie więc nieodzowną częścią rozgrywki. Graficzne braki tytuł nadrabia mocnym klimatem.

Na razie nie znamy dokładnej daty premiery Tainted Grail: The Fall of Avalon. Tytuł w formie early access ukazać się ma w czwartym kwartale bieżącego roku, ale to jedyne, co na ten temat wiadomo.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie