Pierwszy zwiastun Tainted Grail: The Fall of Avalon. Polacy robią RPG w otwartym świecie

Tainted Grail: The Fall of Avalon w early access. Świetny zwiastun!
PC

Tainted Grail: The Fall of Avalon to nowa polska gra RPG, w której przeniesiemy się do świata legend arturiańskich. Zapowiada się prawdziwa perełka dla fanów RPG-ów.

Mroczne RPG, otwarty świat i mnóstwo potworów do wymordowania – czegóż chcieć więcej?

Tainted Grail: The Fall of Avalon ze zwiastunem i datą premiery

Tainted Grail nie jest nową marką, a dopiero co zapowiedziana produkcja stanowi kolejne dzieło osadzone w tym uniwersum. Wcześniej dostaliśmy już planszową grę pod tym samym tytułem, którą, swoją drogą, bardzo dobrze przyjęto.

Awaken Realms Digital, bo tak nazywają się twórcy, odpowiadają również za Tanted Grail: Conquest. Jest to dostępna m.in. na Steam hybryda karcianki i RPG. Ten tytuł również dobrze oceniono, ale jak się okazuje – to wszystko było jedynie zaledwie preludium do Tainted Grail: The Fall of Avalon.

Najnowsza pozycja zapowiadana jest jako gra na znacznie większą skalę. Tym razem będziemy mieć do czynienia z RPG osadzonym w mrocznym, otwartym świecie legend arturiańskich – znanym z wcześniejszych dzieł spod znaku Tainted Grail.

Twórcy obiecują również postawienie na dowolność i wybór gracza, którego każda decyzja ma się liczyć. W otwartym świecie Avalonu spotkamy najróżniejsze kreatury i potwory, z którymi będzie trzeba się zmierzyć.

Król Artur nie żyje, a wszystkie mity i legendy upadają – ludzie żyjący w Avalonie desperacko próbują znaleźć nowe sposoby na życie i rzeczy, w które można wierzyć. Plaga Czerwonej Śmierci i rozprzestrzeniające się Wyrdness nie pomagają. Czas ucieka, a wiele frakcji ma swój własny plan na przyszłość wyspy…

Opis gry na Steam

Oprócz opisu, pierwszych zdjęć i trailera, twórcy zdradzili także, kiedy możemy spodziewać się premiery produkcji. Trafić ma ona do early access w czwartym kwartale tego roku. Tutaj znajdziecie kartę produktu na Steam.

Tanited Grail The Fall of Avalon Steam screnshoty (1)
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie