Zobaczcie świeży gameplay z System Shock Remake

System Shock Remake
Newsy PC PS4 XOne

Nightdive Studios opublikowało nową rozgrywkę z długo wyczekiwanej reprodukcji pierwszej odsłony serii System Shock.

Autorzy System Shock Remake pokazali na YouTube nowy gameplay z FPS-a. Trwający siedem minut filmik skupia się na eksploracji stacji kosmicznej i walce. Pokazano też elementy inwentarza.

Największą furorę robi jednak odświeżona oprawa wideo. Może nie jest to szczyt marzeń fanów, ale na pewno w porównaniu z archaiczną wersją z 1994 jest dużo lepiej – różnica jest widoczna gołym okiem.

Remake strzelanki z elementami RPG autorstwa Looking Glass zapowiedziano w 2015. Od tego czasu gra borykała się z różnymi trudnościami. W 2018 prace nad odnowionym System Shockiem zostały wstrzymane, co było tłumaczone przez Nightdive Studios tym, że deweloperzy rozminęli się z planowaną wersją projektu.

Ostatecznie jednak studio nie zaniechało prac. Reprodukcja System Shocka ma zadebiutować w 2021, trafiając na PC, PS4 i Xboksa One. Dokładnej daty premiery jeszcze nie ujawniono, ale zgodnie z informacją widniejącą na Steamie fani powinni spodziewać się gry latem bieżącego roku. Na platformie Valve jest również dostępne demo tytułu.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie