System Shock Remake na PS4, PS5 i Xbox Series X|S — znamy datę premiery kultowej gry

System Shock Remake
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

System Shock Remake był niezwykle wyczekiwany przez graczy i zadebiutował na rynku w maju 2023 roku. Gra zebrała dobre noty, a wielu fanów wyczekiwało wydania tytuły na konsolach, w tym na PS5 i Xbox Series X|S. Teraz wiemy już dokładnie, kiedy to nastąpi. Poznaliśmy konkretną datę premiery i na szczęście nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

System Shock Remake — data premiery na konsole nowej i poprzedniej generacji

Oryginalny System Shock ukazał się na rynku w 1994 roku i mocno zadomowił się w świadomości graczy. Dla wielu to jeden z najlepszych FPS-ów w historii i nie ma się czemu dziwić. Była to genialna strzelanka ociekająca klimatem, na dodatek umiejscowiona w bardzo specyficznych futurystyczno-cyberpunkowych realiach. Na oficjalny remake przyszło nam czekać dość długo, ale w końcu się udało. Nowa wersja gry przygotowana przez Nightdive Studios wyszła w maju ubiegłego roku. Gracze pecetowi zgodnie przyznali, że był to udany powrót klasyka.

Masz PS Plus? To Cię zainteresuje!

Tym razem przyszedł jednak czas na jakże wyczekiwane wydanie konsolowe gry. System Shock Remake ukaże się na konsolach nowej i poprzedniej generacji już niedługo. Premiera gry została zapowiedziana na 21 maja 2024 roku — tytuł ogramy na PS5, PS4, Xbox One i Xbox Series X|S. Przyznam, że nie mogę się doczekać. Zanim nastąpi premiera, łapcie najnowszy trailer, który pojawił się niedawno w sieci:

Jednym z kluczowych elementów gry jest antagonistka – SHODAN, sztuczna inteligencja z niebezpiecznymi ambicjami, która stanowi główne zagrożenie dla ludzkości, ale też i dla nas, jako graczy. Twórcy gry postawili sobie za cel nie tylko odświeżyć grafikę, ale również dostosować mechanik gry do współczesnych standardów, zachowując przy tym to, co w oryginale było najbardziej cenione — innowacyjność, atmosferę grozy i immersję. To właśnie te połączenie tak bardzo spodobało się graczom po wydaniu remake’u.

Sprawdź co nowego w Xbox Game Pass

Jeżeli jeszcze nie graliście w pecetową wersję, to konsolowy port stanowić będzie idealną okazję do nadrobienia klasyka. Lub zagrania w niego po raz kolejny, co sam z wielką chęcią uczynię. Serio, to genialny FPS, dlatego czekam z niecierpliwością! Jeśli interesują was inne premiery, to mamy coś ciekawego. Zanim pojawi się wersja konsolowa, warto śledzić inne tytuły.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie