System Shock – nowa wersja gry vs. oryginał

Może nie wszyscy zdają sobie sprawę, jaka przepaść dzieli obie produkcje.

Pierwsza część System Shock pojawiła się na rynku naprawdę dawno temu (w 1994 roku), zatem nie każdy ma prawo pamiętać, jak wówczas wyglądał tytuł, który otrzymał miano kultowego. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na odnowioną wersję gry, która w porównaniu do oryginału przeszła prawdziwą rewolucję. Dlatego też ekipa Night Dive Studios postanowiła, że nadchodząca wersja nie będzie nosić nazwy System Shock Remastered, lecz po prostu System Shock. Deweloperzy uważają bowiem, że dostaniemy pełnoprawny restart klasycznego tytułu, a nie zwyczajny remaster.

Obecnie możemy ściągnąć demo System Shock i sprawdzić osobiście, jak wygląda wczesna wersja odświeżanego hitu. W sieci pojawiło się nawet stosowne porównanie gameplay’u ze starą wersją, zatem sami zobaczcie, ile się zmieniło!

Warto na koniec wspomnieć, że kickstarterowa kampania System Shock idzie jak po maśle. Przez trzy dni deweloperzy uzbierali ponad 660 tys. dolarów, czyli są naprawdę blisko celu, wyznaczonego na 900 tys. dolarów. Do końca zbiórki pozostało natomiast jeszcze 27 dni.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: