Twórcy Until Dawn i The Dark Pictures Anthology zostali przejęci

Supermassive Games w całości przejęci przez norweską spółkę
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Supermassive Games, brytyjskie studio odpowiedzialne za popularne horrory, zostało w ostatnim czasie przejęte w całości przed dotychczasowego udziałowca.

Po ubiegłorocznym wykupieniu 30,7% udziału w spółce Nordisk Games zdecydował o całkowitym przejęciu studia. Deweloperzy zrzeszeni w brytyjskiej firmie poinformowali o tym na swojej stronie internetowej. Wraz z ogłoszeniem zaprezentowali także oświadczenie Mikkela Weidera, CEO Nordisk Games:

„Po roku przepracowanym wraz z Petem i Joem oraz całym zespołem Supermassive stało się dla nas jasne, jaki posiadają talent i potencjał, by rozwijać gry oparte na fabule, w których się wyróżniają. Przejęcie studia w 100% pozwoli nam zwiększyć wsparcie dla zespołu, a także – co najważniejsze – kontynuować fantastyczną współpracę.”

Supermassive Games powstało w 2008 roku w brytyjskim Guildford z inicjatywy Pete’a i Joego Samuelsów. Studio tworzyło w przeszłości różne gry, lecz obecnie specjalizuje się przede wszystkim w horrorach; twórcy mają na swoim koncie m.in. Until Dawn, The Dark Pictures Anthology, a także wydane w zeszłym miesiącu The Quarry. To już trzecie studio, w którym Nordisk Games posiada 100% udziałów; w ich portfolio znajduje się już m.in. Avalanche Studios Group, czyli twórcy serii Just Cause. Samo Nordisk Games jest częścią spółki Nordisk Film, jednego z najstarszych na świecie przedsiębiorstw filmowych.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie