SUPERHOT VR - gracz strzela z dwóch pistoletów do wroga

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.

0 komentarzy

Twórcy po 4 latach cenzurują SUPERHOT VR. „Stać nas na więcej. Zasługujecie na coś lepszego.”

Twórcy SUPERHOT VR usunęli po 4 latach od premiery kontrowersyjną zawartość. W grze nie ma już momentu, w którym produkcja zmusza do wirtualnego samookaleczania.

Jak informuje, Twinfinite SUPERHOT Team wycięło ze swojej VR-owej wersji gry sceny związane z samookaleczaniem się przez gracza. Nie będzie sporym spoilerem, że na praktycznie samym początku rozgrywki produkcja nie przepuszczała dalej, jeżeli nie popełniliśmy samobójstwa poprzez strzelenie sobie w głowę.

Opcja „Pomiń niepokojące sceny” została dodana w poprzedniej aktualizacji. Biorąc pod uwagę wrażliwe czasy, w których żyjemy, stać nas na więcej. Zasługujecie na coś lepszego. Wszystkie sceny nawiązujące do samookaleczenia są teraz całkowicie usunięte z gry. Takie sceny nie mają miejsca w superszybkiej wirtualnej rzeczywistości. Żałujemy, że zajęło nam to tak dużo czasu.

Jesteśmy zobowiązani do dostarczenia tej aktualizacji na wszystkie platformy vr.

informuje Zespół Superhot

Decyzja polskiego studia spotkała się już ze sporym głosem sprzeciwu. Na kartach Steam nie brakuje świeżych recenzji produkcji, które otwarcie krytykują zmiany z ostatniego patcha. Ciężko mi się jednak z nimi zgodzić, ponieważ sam, grając pierwszy raz w SUPERHOT VR, odniosłem wrażenie, że popełnienie samobójstwa w grze jest co najmniej nie na miejscu. Co jeszcze lepsze, gra bez tego motywu nie traci w mojej opinii, a może i nawet zyskuje.

Drodzy Czytelnicy, a Wy co sądzicie o usunięciu omawianej w artykule treści? Zachęcam do dyskusji w komentarzach pod tym tekstem lub na Facebooku.

Tego typu treści „nie na miejscu” w grach wideo nie powinny mieć w mojej opinii miejsca. Podobnie zresztą o możliwości zabicia jednego z psów w TLoU2, aczkolwiek w tym przypadku można śmiało mówić o niedoróbce, a nie o zamierzonym działaniu twórców. Więcej o tym przeczytacie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się