Super Mario Odyssey przenosi się do GTA IV

Nadchodząca produkcja od Nintendo inspiruje…

Niektórzy czekają na The Legend of Zelda: Breath of the Wild (premiera 3 marca), inni z kolei nie mogą przeżyć, że zapowiedziany na Nintendo Switch tytuł Super Mario Odyssey pojawi się dopiero pod koniec tego roku.

Big N pokazało trailer produkcji i pierwsze co zaskoczyło wielu graczy, to Mario w mieście przypominającym Nowy Jork (tutaj nazwanym New Donk City). Oczywiście metropolia będzie tylko jednym ze światów, który odwiedzimy, więc pozostali konserwatywni fani Mariana mogą spać spokojnie.

Po pokazie Super Mario Odyssey pojawiły się również skojarzenia z serią GTA od Rockstar, co zostało przekute na konkretny materiał przez YouTube’ra posługującego się pseudonimem CrowbCat. Zainspirowany nową grą od Nintendo postanowił on przenieść wąsatego hydraulika do GTA IV. Oto efekt:

Trailer Super Mario Odyssey na Nintendo Switch. Ciekawa nowość w serii

Migawki z Super Mario Odyssey mogliśmy zobaczyć już w zeszłym roku, na pierwszym filmiku prezentującym Nintendo Switch. Dzisiaj dostaliśmy jednak konkretny trailer i co tu dużo gadać – tytuł prezentuje się fenomenalnie!

Super Mario Odyssey zachwyca ogromnym i otwartym światem. Zwiedzimy miasta, lasy, pustynie czy małe wioski. Mario doczekał się przy tym ciekawej nowości, której w serii jeszcze nie było. Jego czerwona czapka w końcu przyda się do czegoś więcej! Nasz bohater będzie mógł rzucić nakrycie głowy, które zawiśnie w powietrzu tworząc tym samym dodatkową platformę, na której możemy stanąć. Otwiera to nowe możliwości dla dzielnego hydraulika i stanowi dodatkowe urozmaicenie, jeśli chodzi o eksplorację świata.

Szkoda, że Super Mario Odyssey nie będzie tytułem startowym na Nintendo Switch. Gra zadebiutuje na rynku dopiero pod koniec 2017 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.