Sunset Overdrive - grafika z gry

Sunset Overdrive może nie być już tytułem ekskluzywnym Microsoftu

0 komentarzy

Sony zarejestrowało nowy znak towarowy, który sugeruje pozbawienie Microsoftu kolejnego tytuły ekskluzywnego. Sunset Overdrive najpewniej zmierza na konsole PlayStation.

Nieoczekiwanie świat obiegła wieść o zarejestrowaniu przez właściciela marki PlayStation znaku towarowego Sunset Overdrive. Mowa tutaj o tytule będącym tylko i wyłącznie produkcją przeznaczoną na platformy konkurencji. Warto jednak wziąć pod uwagę, że może to być jedynie formalność, która nie ma nic wspólnego z przygotowaniem portu. Producent gry obecnie należy do Sony, dlatego nie powinien nikogo dziwić fakt zarejestrowania nazwy gry przez PlayStation. Mimo to, sporo zależy również od umów o ekskluzywność tytułu.

Dla niewtajemniczonych Sunset Overdrive jest produkcją na wyłączność dla platform Microsoftu przygotowanym przez Insomniac Games. W grze wcielimy się w punk sprzątacza, który musi oczyścić z potworów tytułowe miasto Sunset. Rozgrywka głównie opiera się na strzelaniu z trzeciej osoby. Jaskrawa oprawa graficzna niech nikogo nie zmyli, bo nie jest to produkcja kierowana do najmłodszych.

Bez wątpienia wydanie portu ucieszyłoby wielu graczy. Szczególnie widzę tutaj sens w związku z rynkiem amerykańskim, gdzie królują konsole PS4 i PS5. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby gra miała trafić do PS Plus od razu przy premierze tak, jak to miało miejsce z ulepszoną wersją Wreckfest.

Bardzo możliwe, że więcej usłyszymy o tym przy kolejnego pokazu PlayStation. W ubiegłych latach takowe mogliśmy zobaczyć w okresie letnim, niedaleko terminu E3. Przypomnijmy, że japoński gigant odłączył się od targów w Los Angeles na rzecz własnej eventu.

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się