Summer Game Fest obejrzysz tutaj – oto pewniaki i spodziewane hity

summer game fest
Newsy

Tegoroczna edycja Summer Game Fest zwali nas z nóg. Mortal Kombat 1 i Alan Wake 2 mają uświetnić wydarzenie, ale będą też inne bomby.

W co będziemy grać w 2023 roku na PC, PS5 i XSX? Jakie hity szykują dla nas Capcom, Konami, CDPR, SEGA, EA, Ubisoft, Activision, Techland, Gearbox i inne rekiny branży gamingowej? Na część pytań z pewnością poznamy odpowiedzi podczas Summer Game Fest, którego gospodarzem będzie niezastąpiony Geoff Keighley. Pokaz rozpocznie się już o godzinie 21:00 czasu polskiego, więc nie odchodźcie za daleko od monitorów lub TV i oglądajcie z nami!

Na 2-godzinną konferencję zaplanowano mnóstwo trailerów od blisko 40 deweloperów i wydawców. Fani bijatyk nie usiedzą w miejscu, ponieważ na scenę wjedzie gameplay z gry Mortal Kombat 1. Z kolei miłośnicy ciarek poczują straszną ulgę mogąc zobaczyć dłuższy materiał z Alana Wake’a 2. Swoje 5 minut (albo i więcej) otrzyma wielgaśne rozszerzenie Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, które ma zadebiutować w bardzo atrakcyjnej cenie. Ale to zaledwie wstęp do długiej listy nowości z premierą w 2023.

Jako że tegoroczne PlayStation Showcase było kompletną porażką, możemy być dziś świadkami kilku naprawdę głośnych prezentacji gier. I to właśnie m.in. studia first-party mogą wyciągnąć gry, których zabrakło na imprezie Sony. Multiplayer The Last of Us, Marvel’s Wolverine, nowy projekt sci-fi od Santa Monica, a niewykluczone, że i Sucker Punch wyskoczy z Ghost of Tsushima 2. Jest cień szansy na to, że Konami wraz z polskim Bloober Team ujawnią zapis rozgrywki z Silent Hill 2 bądź świeżo co zapowiedzianego Metal Gear Solid 3 Remake. Kijoma podgrzewa na Twitterze swoich wyznawców w związku z Death Stranding 2, a że lubi się z gospodarzem imprezy, to lepiej być przygotowanym na sporą niespodziankę.

Summer Game Fest – oglądaj stream na żywo!

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie