Subnautica - bohater gry pod wodą wraz ze swoim podwodnym pojazdem

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

3 komentarze

Next-genowa wersja Subnautica na PS5 za darmo dla wybranych graczy

Każdy posiadacz Subnautica na PS4 otrzyma za darmo wersję dedykowaną konsoli PS5. Jest to ulepszona wersja gry, która wykorzystuje dodatkowe możliwości najnowszej konsoli PlayStation.

Bez wątpienia gracze uwielbiają otrzymywać gry za darmo. Do takiej formy dystrybucji szczególnie przyzwyczaiło nas Epic Games, ponieważ kilkukrotnie w miesiącu możemy otrzymać na ich platformę produkcje, nie wydając przy tym ani złotówki. Dzisiaj mamy do czynienia jednak z trochę inną sytuacją.

Jak pamiętacie, jeszcze niedawno posiadacze PS4 i PS5 mogli otrzymać za darmo grę Subnautica. Rozdawanie odbyło się w ramach inicjatywy Play at Home. Akcja ma zachęcić ludzi do pozostawania w domach w związku z panującą pandemią. Okazuje się teraz, że każdy właściciel gry otrzyma również i specjalną wersję dedykowaną PS5. Wystarczy tylko wejść na stronę gry w PS Store i przypisać do swojego konta.

Warto nadmienić, że jest to ulepszona wersja gry, dzięki której wykorzystamy potencjał najnowszego PlayStation. Produkcja otrzymała między innymi tryb tryb graficzny „performance”, który celuje w 60 FPS. Oprócz tego next-genowa wersja wykorzystuje haptyczne wibracje kontrolera DualSense.

Jeżeli posiadacie już grę Subnautica dedykowaną ubiegłej generacji konsoli PlayStation, to głupotą byłoby nie przygarnąć również i omawianej w artykule darmówki. Trzeba przyznać, że jest to miły ruch ze strony twórców, bo wcale nie musieli wydawać ponownie produkcji bez żadnej opłaty.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się