Wybitnie dobrze przyjęte „arcydzieło” na nowym zwiastunie. Oto nagrana w Polsce „Strefa Interesów”

Strefa Interesów na nowym zwiastunie. Wybitnie dobrze przyjęty film
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

„Strefa Interesów” to z jednej strony kolejna rzecz o prostocie zła. Z drugiej strony to także wybitnie doceniony obraz, do tego nagrany w Polsce.

Studio A24 znów zachęca do seansu ich najnowszego dzieła, ale tym razem zgoła innego od wielu wcześniejszych. Choć „Strefa Interesów” horrorem stricte nie jest, często jest z nimi porównywana. To przecież opowieść o złu lgnącym się w ludziach i o tym, do czego mogą być oni zdolni. Jakby tego było mało, film może pochwalić się niezwykle ciepłym odbiorem wśród krytyków. Oto jego nowy zwiastun ujawniający klimat i historię, jaką przyjdzie nam obserwować.

„Strefę Interesów” reżyser Jonathan Glazer lekko oparł na książce zmarłego niedawno Martina Amisa pod tym samym tytułem. Obserwujemy w nim codzienne życie komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolfa Hössa i jego żony Hedwigi, którzy próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu. Mamy więc na swój wojenny dramat o niezwykle ciężkiej tematyce. Niektórzy jednak porównują go do najstraszniejszych psychologicznych horrorów.

Obraz zebrał mnóstwo wysokich not, a w serwisie Rotten Tomatoes może pochwalić się aż 92% pozytywnych opinii krytyków. Wśród nich znajduje się wiele maksymalnych ocen. Jakby tego było mało, niektórzy krytycy otwarcie mówią, że jest to „arcydzieło”, „dzieło sztuki” i „jeden z najbardziej oszałamiających filmów o Holokauście”. W trakcie premiery na festiwalu w Cannes publiczność biła brawo na stojąco.

„Strefa Interesów” kręcona była m.in. w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau i Jeleniej Górze oraz w Niemczech. Do polskich kin trafi 1 marca 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie