Polski survival horror inspirowany Silent Hill. Oto premierowy zwiastun, zagramy już w październiku

Stray-Souls
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

To będzie debiut niezależnego polskiego studia Jukai założonego w 2022 roku. I mam nadzieję, że będzie to debiut udany. Premierowy zwiastun Stray Souls jest wielce obiecujący.

Świat koszmarów, nawiedzone miasto Aspen Fall, przerażający przeciwnicy, ogromni bossowie i muzyka wywołująca ciary na plecach. W końcu za ścieżkę dźwiękową odpowiadają osoby, które straszyły nas dźwiękiem w cyklu Silent Hill oraz polskim The Medium. Do tego sporo zagadek, rozbudowana fabuła i mroczna atmosfera. Taki ma być debiutancki Stray Souls od rodzimego studia Jukai. Gra otrzymała właśnie premierowy zwiastun, który zobaczysz poniżej.

Sporo sobie obiecuję po Stray Souls. Gra czerpie inspiracje z marki Silent Hill, czyli moim zdaniem jednej z najbardziej wybitnych serii horrorów. Tytuł dostaniemy już 25 października, zagramy na komputerach PC oraz konsolach PS5, PlayStation 4, Xbox Series i Xbox One. Tego dnia wcielimy się w Daniela, nastolatka dziedziczącego dom po babci. Szybko okaże się, że przeszłość dzieciaka skrywa bardzo nieciekawe tajemnice.

Deweloper obiecuje nam zabawę action-horror. Jak czytamy na karcie Steam tytułu, walka w Stray Souls jest inspirowana klasyką gatunku, wzbogacona o elementy z gier tylu soulslike. Brzmi ciekawie, tylko oby nie było za bardzo “soulsowo” podczas starć z wielkimi bossami! Gra ma oferować nam również wybory polegające na wyborze odpowiednich odpowiedzi w kluczowych momentach poprzez opcje dialogowe. W ten sposób mamy kształtować osobowość Daniela.

Podoba mi się również pomysł wyposażenia produkcji w losowe systemy. Polskie studio podkreśla, że dzięki nim potyczki z wrogami, lokalizacje przedmiotów, zmieniające się warunki pogodowe i inne zjawiska występują w różnych miejscach, dzięki czemu każda rozgrywka jest wyjątkowa.

Stray Souls – zatem pora na zwiastun i oby szybko do premiery!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie