Polski horror Stray Souls sprawdzicie za darmo już teraz

Stray Souls - nowy polski horror do sprawdzenia za darmo już teraz
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series

Stray Souls ma być polskim “survival horrorem souslike”, cokolwiek to znaczy. Sami możecie jednak dowiedzieć się tego już teraz i to za darmo.

O polskim horrorze soulslike pisaliśmy już kilkukrotnie. Ostatnim razem przypominaliśmy o grze w związku z nowym zwiastunem, który przyjęty został dość mieszanie. Gra na Unreal Engine 5 wygląda pięknie, ale nierówno (mimika kontra twarze) i dość “drętwo”. Być może jednak to sprawka wczesnej wersji albo faktu, iż nad pozycją pracuje naprawdę niewielki zespół. Grafika grafiką, ale deweloperzy chcą kupić nas klimatem Silent Hill i innych japońskich horrorów, zmieszanych z nieco staroszkolnym podejściem do rozgrywki i ambitną fabułą. Czy to się może udać?

To sprawdzimy już teraz, bo na karcie Steam gry pojawiło się najnowsze demo. Możemy je pobrać zupełnie za darmo, więc nie ma obawy o to, że na tym stracimy. Testowy poziom zawiera kilkanaście minut rozgrywki wraz z walką z jednym z bossów. W towarzystwie towarzyszki, jako protagonista Daniel zwiedzimy opuszczony komisariat policji i spróbujemy dostać się do środka. Demo znajdziecie w tym miejscu.

Wkrocz do świata koszmarów. Gra action-horror w trzeciej osobie inspirowana klasyką gatunku. Walcz z przerażającymi stworami, rozwiązuj łamigłówki i odkryj straszliwą, rodzinną tajemnicę, aby poznać mrożącą krew w żyłach prawdę o swoim istnieniu.

– głosi opis na karcie Steam gry

Stray Souls zmierza na PC, PS5, PS4 oraz Xbox Series, ale na razie nie poznaliśmy dokładnej daty premiery. Na ten moment wiemy, iż gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie