Polski horror Stray Souls czerpie z Silent Hill i wygląda obłędnie. Survival horror soulslike na zwiastunie

Stray Souls wygląda wybitnie na zwiastunie. Horror połączony z soulslike
Newsy PC

Survival horror i soulslike nie jest czymś, co spodziewałbym się zobaczyć w opisie gry tak mocno inspirowanej Silent Hill. Stray Souls ma jednak pomysł na siebie.

W 2021 roku (Jezu, ile to już czasu?!) pisałem o niejakim Stray Souls. Wtedy nie tylko grę zapowiedziano, ale również wypuszczono jej wersję demonstracyjną. Ta, jak sam sprawdzałem, nieco odbiegała od tego, czego współcześni gracze oczekują. Jasne, tytuł wygląda naprawdę świetnie, co jest zasługą Unreal Engine 5. Tyle że walka była nieco “sztywna”, a samo demo raczej nie oferowało nic oprócz możliwości pokonania paru pokrak i zwiedzenia nawet urokliwej lokacji. To jednak tylko krótki pokaz tego, w co celują deweloperzy. A celują wysoko.

Polskie i dobre? Stray Souls wygląda obłędnie

Stray Souls jednak znacząco od tamtej pory ewoluowało i na nowym zwiastunie prezentuje się naprawdę dobrze. Mamy tu ambitne wykorzystanie UE5 oraz technologii MetaHuman, dzięki której każda postać NPC (oraz główny bohater sterowany przez gracza) mają zniewalać swoim designem, mimiką i ruchami. Coś w tym jest, bo postacie faktycznie prezentują bardzo wysoki poziom. O ile reszta gry będzie choćby w połowie tak dopracowana, być może dostaniemy nowy polski hicior.

Tytuł jest inspirowany przede wszystkim “oldschoolowymi” japońskimi survival horrorami. Silent Hill, rzecz jasna, wymieniany jest jako główna muza. Twórcy z Jukai Studio obiecują klasykę z “z całą gamą nowych sztuczek, w tym różnorodnymi systemami losowymi” dotyczącymi m.in. rozmieszczenia przeciwników czy nawet pogody oraz elementów nadnaturalnych.

Odkryj sekrety nawiedzonego miasta Aspen Falls. Zmierz się z makabrycznymi wrogami, epickimi bossami, wymyślnymi łamigłówkami i głęboką historią, w której nie każdy jest tym, kim się wydaje. Wciel się w rolę Daniela – przeciętnego nastolatka, którego życie zmienia się na zawsze po tym, jak dziedziczy dom swojej babci i poznaje tajemniczą kobietę, która zdaje się coś wiedzieć na temat jego rodziny, domu i szokującej przeszłości. Walka inspirowana klasyką gatunku, wzbogacona o elementy z gier w stylu soulslike. Świeże podejście do gatunku action-horror.

– czytamy w opisie gry na Steam

Tytuł od ekipy Jukai Studio, któremu przewodzi Artur Łączkowski, ma ukazać się w 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie