Psychologiczny horror Stray Souls olśniewa grafiką i potworami. Darmowe demo dostępne

stray souls demo (1)
PC

Potwory rodem z Silent Hill i naprawdę godna podziwu animacja twarzy to jedne ze składowych, które mają zapewnić Stray Souls sukces. Przetestujecie darmowe demo już teraz.

Horrorów inspirowanych Silent Hill nigdy dość!

Stray Souls, czyli Silent Hill spotyka LA Noire

No dobra, może trochę zapędziłem się w powyższym porównaniu. Prawdą jednak jest, że twórcy ze studia Jukai Studio mają parę asów w rękawie. Jednym z nich jest bez wątpienia fantastyczna animacja twarzy (choć bohaterowie też nie zachowują się aż tak źle). Deweloperzy pokusili się o użycie narzędzia MetaHuman i skorzystanie ze wszystkiego, co oferuje Unreal Engine 5 – w tym możliwości animacji poszczególnych mięśni twarzy.

Efekt jest naprawdę świetny. Do tego mamy ciężki klimat i potwory przypominające największe szkaradzieństwa z cyklu Silent Hill. Oczywiście ogólna „szarość” i styl graficzny kojarzą się z innymi, podobnymi produkcjami (jak choćby Wronged Us), ale liczymy, że twórcy wybiją się w jakiś sposób spośród nich wszystkich. Rzućcie okiem na gameplay trailer!

W grze przyjdzie nam walczyć, rozwiązywać zagadki i zwiedzać lokacje. Jako Daniel będziemy musieli rozwikłać zagadkę odziedziczonego po babci domostwa. Twórcy zapowiadają, że gra ukaże się w „odcinkach”, natomiast niektóre zagadki przygotowane zostały w konsultacji ze specjalistami. Jako przykład podają deskę Ouija, której obsługa ma być bardzo realistyczna.

Brzmi fajnie? Tym bardziej cieszy informacja, że demo w wersji alpha możemy pobrać już teraz z tej strony Steam. Deweloperzy proszą, aby pamiętać, że to bardzo wczesna wersja i wiele elementów nie zostało dokończonych lub wymaga poprawy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie