SteelSeries Arctis – nowa linia słuchawek dla gracza zaprezentowana. Cena i szczegóły

SteelSeries Arctis – nowa linia słuchawek dla gracza zaprezentowana. Cena i szczegóły
Newsy PC PS4 Technologie XOne

SteelSeries obiecuje zupełnie nową jakość.

Duński producent składa obietnicę, że słuchawki Arctis zagwarantują użytkownikom świetną jakość dźwięku zarówno w grach, w trakcie słuchania muzyki, jak i podczas oglądania filmów, przyszłościowy projekt zamiast wyglądu jak wielkogabarytowe zabawki oraz porządny mikrofon, który zapewni wyjątkowo przejrzystą i naturalnie brzmiącą komunikację głosową.

Jak zaznacza SteelSeries, każdy komplet słuchawek Arctis wyposażony jest w wielokrotnie nagradzany zestaw audio od SteelSeries, dotychczas wykorzystywany w słuchawkach wartych ponad 1 500 zł. Potężne przetworniki o czystej barwie dźwięku, w połączeniu z dźwiękiem przestrzennym w systemie 7.1, pozwolą graczom maksymalnie wczuć się w otoczenie gry.

Wszystkie modele z linii Arctis otrzymają przeprojektowany, wysuwalny, dwukierunkowy mikrofon o nazwie ClearCast. Nowy owoc badań SteelSeries charakteryzuje się maksymalną redukcją szumów, która zapewnia przejrzystą komunikację głosową, koncentrującą się wyłącznie na wypowiedziach użytkownika. W trakcie rozmowy akustyczny mikrofon wyeliminuje praktycznie wszystkie, otaczające gracza, zakłócenia.

SteelSeries Arctis 7
SteelSeries Arctis 7

SteelSeries zwraca również uwagę na obudowy słuchawek, w których wykorzystano zamortyzowane taśmy, identyczne z tymi używanymi w goglach narciarskich. Dochodzą do tego miękkie poduszki w nausznikach, dedykowane do tej pory wyłącznie sprzętom sportowym, tworzonym przez firmę AirWave.

Inspirowaliśmy się rozwiązaniami stosowanymi przez sportowe marki i zastosowaliśmy elementy sprawdzające się w wyjątkowo stresujących sytuacjach – tłumaczy Ehtisham Rabbani, CEO w SteelSeries. – Materiały firmy AirWeave łączą w sobie zdolność oddychania i odprowadzania wilgoci, znaną z tkanin wykorzystywanych przez sportowców. Zabezpieczone zostały skórą o wysokiej jakości – dodaje.

Każdy zestaw słuchawkowy Arctis posiada konstrukcję wykorzystującą zawieszenie gogli narciarskich. Produkty wyposażone są w regulowany i odpinany pałąk, który potrafi dostosować się do każdego rozmiaru i kształtu głowy. Jak podkreśla producent, opatentowana konstrukcja równomiernie rozkłada ciężar słuchawek na całej górnej części głowy i zapobiega tworzeniu się nieprzyjemnych punktów ucisku nawet po dłuższym okresie użytkowania.

Duński producent oferuje graczom wiele wzorów pałąków, stworzonych przez współpracujących z firmą artystów. Są one do nabycia wyłącznie w oficjalnym sklepie producenta SteelSeries.com.

Trzy modele do wyboru

Linia produktów Arctis posiada trzy zestawy słuchawkowe. Nowy sprzęt SteelSeries różni się wyłącznie dodatkowymi funkcjami, które gracz dobiera w zależności od preferencji, a nie podstawowymi podzespołami.

Arctis 3 to analogowy, przewodowy headset, wyposażony w dźwięk przestrzenny w systemie 7.1, jest w pełni kompatybilny z PC, Mac, Xbox, PlayStation, urządzeniami mobilnymi i VR.

SteelSeries Arctis 3
SteelSeries Arctis 3

Arctis 5 to przewodowe, podświetlane słuchawki z opcją dostosowywania illuminacji Prism RGB oraz kablem ze złączem USB z funkcją ChatMix, zapewniającą szybki dostęp do komunikacji głosowej w grze. Wyposażone w DTS Headphone: X 7.1 Digital Surround, Arctis 5 są wieloplatformowe i bez najmniejszego problemu umożliwiają graczom przełączenie się ze złącza USB w komputerze na złącze 3,5mm w laptopie czy tablecie.

SteelSeries Arctis 5
SteelSeries Arctis 5

Bezprzewodowe Arctis 7 także wyposażono w DTS Headphone: X 7.1, panel Chat Mix znajdujący się na słuchawce oraz pałąk posiadający w pełni oplecione zawieszenie gogli narciarskich. Dzięki zrównoważonej łączności bezprzewodowej o niskiej latencji, akumulatorowi zapewniającemu 15-godzinny tryb pracy i zasięgowi działania wynoszącemu ponad 12 metrów, Siódemka jest idealnie zaprojektowana do wielogodzinnej rozgrywki.

SteelSeries Arctis 7
SteelSeries Arctis 7

SteelSeries Arctis 3, Arctis 5 i Arctis 7 są dostępne w ofercie „Best Buy” za 79,99, 99,99 lub 149,99 dolarów na oficjalnej stronie producenta. Sprzęt już wkrótce pojawi się u polskich sprzedawców.

Więcej informacji na temat najnowszych słuchawek dla graczy oraz innych akcesoriów do gier sygnowanych marką SteelSeries znajduje się na www.SteelSeries.com.

Źródło: SteelSeries, opracowanie własne

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie