Steam Deck - zdjęcie urządzenia

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Steam Deck jeszcze nie trafił do graczy, a Valve już myśli o nowych modelach sprzętu

Pracownicy Valve zakładają, że Steam Deck otrzyma w przyszłości nowe generacje. Co więcej, firma chce, aby SteamOS pojawił się na konkurencyjnych urządzeniach.

Przenośny PC od Valve rzekomo radzi sobie bardzo dobrze nawet z najnowszymi produkcjami. Firma zapewnia, że Steam Deck nie zawiedzie graczy pod względem wydajności. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że żaden sprzęt nie pozostanie aktualny przez wiele lat. Gry są coraz bardziej wymagające, a Deck nie jest przesadnie potężnym urządzeniem.

Valve oczywiście zdaje sobie z tego sprawę. Jeden z projektantów Decka wspomniał, że jeśli urządzenie dobrze się przyjmie, możemy spodziewać się nowych generacji sprzętu.

Postrzegamy to jako nową kategorię urządzeń w przestrzeni PC. I zakładając, że klienci zgodzą się z nami, że to dobry pomysł, spodziewamy się nie tylko kolejnych iteracji w przyszłości, ale także tego, że inni producenci będą chcieli uczestniczyć w tej przestrzeni.

– powiedział jeden z designerów sprzętu, Greg Coomer, w rozmowie z głównym oddziałem IGN

Co więcej, Valve liczy, że inne firmy zajmujące się podobnymi urządzeniami również skorzystają ze SteamOS. Najwyraźniej słynny wydawca chce promować rynek przenośnych PeCetów korzystających ze SteamOS. Jakby nie patrzeć, firma i tak będzie na tym zarabiała dzięki sprzedaży gier.

Chcemy się upewnić, że ludzie wiedzą, że SteamOS 3 jest dostępny za darmo. Dla każdego producenta, który chce stworzyć podobny produkt.

– dodał Lawrence Yang

Czyżby czekała nas więc wielka rewolucja na rynku handheldowych urządzeń do grania? Czas pokaże. Póki co widać, że Valve jest bardzo pewne swego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się