Steam Deck - zdjęcie sprzętu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Według Valve, Steam Deck radzi sobie z każdą nową grą. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę

Valve twierdzi, że Steam Deck jest w stanie odpalić każdy nowy tytuł bez problemu. Firma miała długo pracować nad optymalizacją sprzętu.

Specyfikacja przenośnego PC od Valve nie powala, ale i tak prezentuje się przyzwoicie jak na sprzęt za takie pieniądze. Niemniej widok odpalonego Control czy Star Wars Jedi: Fallen Order zdecydowanie pobudza wyobraźnię. Samo Valve twierdzi, że Steam Deck jest w stanie bez problemu uruchomić każdą nową grę.

Po raz pierwszy (od czasu rozpoczęcia prac nad Deck – red. ) udało nam się osiągnąć poziom wydajności, który jest wymagany do bezproblemowego uruchamiania najnowszych gier. Wszystkie gry, które chcieliśmy, aby były grywalne, to tak naprawdę cała biblioteka Steam. Szczerze mówiąc nie znaleźliśmy niczego, co moglibyśmy wrzucić na to urządzenie, a z czym by sobie nie poradziło

– powiedział Pierre-Loup Griffais w rozmowie z głównym oddziałem IGN

Powyższa wypowiedź może mieć różne znaczenia – wszystko zależy od naszej interpretacji słowa „bezproblemowo”. W moim mniemaniu oznacza to stabilne 60 klatek na sekundę w maksymalnej oferowanej przez sprzęt rozdzielczości, czyli w tym przypadku 720p. Czy Deck uruchomi – przykładowo – Control w takiej jakości przy nieobniżaniu ustawień do absolutnego minimum? Raczej w to wątpię, ale zobaczymy.

Nie zapominajmy, że oprogramowanie urządzenia jest inaczej zoptymalizowane względem chociażby systemu Windows. Jeśli Valve faktycznie zadbało o sprawne działanie gier, nie możemy niczego wykluczać. W dalszym ciągu nie spodziewałbym się jednak cudów. Przypuszczam, że niektóre produkcje zadziałają w 30 FPS i z nieco obniżoną rozdzielczością. Z osądem wstrzymam się jednak do pierwszych, niezależnych prezentacji działania urządzenia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się