Steam Deck aż 400 zł taniej? To możliwe, choć jest pewien haczyk

Steam Deck Refurbished
Newsy Promocje Technologie

Valve rozpoczęło na swojej stronie sprzedaż odnowionych, przenośnych komputerów. Każdy Steam Deck został poddany procesowi refurbishingu i został dogłębnie przetestowany.

Jak możemy wyczytać na stronie Valve, każdy odnowiony Steam Deck otrzymuje certyfikowane oznaczenie i taką samą gwarancję jak nowy sprzęt. Jeżeli chodzi o szczegóły, to wszystkie oferowane komputerki zostały dogłębnie zbadane w trakcie 100 testów w placówce firmy. Podczas badania sprawdzono m.in. stan ekranu, komponenty wewnętrzne, czy kondycję baterii. Przed sprzedażą w każdym urządzeniu wykonywane jest pełne przywrócenie ustawień fabrycznych i aktualizacja oprogramowania.

Pod kątem funkcjonalności, przenośny pecet w niczym nie ustępuje modelom w pełnej cenie. Jednak z uwagi, że są to egzemplarze, które trafiły wcześniej do konsumentów, Valve przestrzega, iż „mogą mieć drobne niedoskonałości pod względem wizualnym”. Przy czym przedsiębiorstwo Gabe’a Newella gwarantuje, że ekran będzie wolny od rys.

Ile kosztuje odnowiony Steam Deck?

Nie dalej jak miesiąc temu Steam Deck został całkiem dobrze przeceniony, obniżki sięgały bowiem nawet 20%. Nie musieliśmy zbyt długo czekać na kolejną zniżkę, gdyż już teraz można zamówić mobilnego peceta za jedyne 1519 zł. Natomiast trzeba pamiętać, że urządzenie nie będzie do końca „nowe”. Są to egzemplarze ze zwrotów od klientów oraz sztuki naprawione przez producenta.

Wszystkie odnowione Steam Decki wyposażono w przetestowane zasilacze, oryginalny pokrowiec i skróconą instrukcję obsługi. Sprzętowi przysługuje również roczna gwarancja, tak jak w przypadku nowej sztuki. Podobnie wygląda sprawa z pełnym wsparciem technicznym ze strony firmy. Oczekiwany termin dostawy to 1-2 tygodnie, zaś ceny prezentują się następująco:

Nowy Steam DeckOdnowiony Steam Deck
512 GB3099 zł2479 zł
256 GB2499 zł1999 zł
64 GB1899 zł1519 zł

Steam Deck świetnie sprawdza się jako mobilna platforma do grania. Szczerze powiedziawszy, to sam rozważałem zakup „pogromcy Switcha”, lecz dopiero w momencie premiery drugiej generacji. Tymczasem przecena tego kalibru sprawia, że coraz trudniej wytrwać mi w moim postanowieniu. Zwłaszcza, że przenośny komputer jest sporo tańszy od gamingowych laptopów o podobnej wydajności i zawiera szereg udogodnień, które doceni każdy szanujący się gracz. Urządzenie możcie zakupić bezpośrednio w sklepie Steam.

A jak to wygląda w waszym przypadku? Czy 20% obniżka względem ceny nowego Steam Decka zachęca was do zakupu? Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie