Co z premierą Steam Deck? Valve nie daje powodów do niepokoju

Steam Deck - urządzenia w dłoniach ludzi
PC

W listopadzie ogłoszono, że Steam Deck ukaże się z opóźnieniem. Sprzęt pierwotnie miał zadebiutować w grudniu, ale debiut przesunięto na luty przyszłego roku.

Firma Valve potwierdziła, że nie spodziewa się kolejnych opóźnień. Zamówienia mają zostać zrealizowane bez problemu i jeśli kupiliście Steam Deck, raczej możecie spać spokojnie.

Czujemy, że jesteśmy na dobrej drodze do tego celu. Nadal jesteśmy podłamani, że musieliśmy przesunąć termin z końca tego roku na początek przyszłego. Ale tak, wszystkie znaki wskazują na to, że będziemy w stanie wysłać je w lutym.

– powiedział projektant z Valve, Greg Coomer, w rozmowie z PC Gamer

Przedstawiciel Valve przypomniał też, co było powodem opóźnienia. Jak wspominano wcześniej, krytycznym czynnikiem była dostępność części. Przenośny PeCet od Valve napotkał więc te same problemy, co konsole najnowszej generacji. Dobrze, że udało się je rozwiązać.

Głównym powodem, dla którego musieliśmy przesunąć termin z końca tego roku na początek przyszłego, jest to, że kilka z tych części było naprawdę trudnych do zdobycia na czas. Skończyło się na opóźnieniach.

– wspomniał w dalszej części rozmowy

Steam Deck ma zadebiutować w lutym 2022 roku. Nie ma konkretnej daty premiery i zamówione egzemplarze mogą trafić do Was odrobinę później.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie