Steam Deck - zdjęcie urządzenia

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Możliwe, że Steam Deck nie uruchomi paru najpopularniejszych gier. Jest jednak promyk nadziei

Możliwe, że Steam Deck nie pozwoli nam na ogranie paru najpopularniejszych hitów. Wszystkiemu winne jest oprogramowanie urządzenia.

Niedawna zapowiedź nowego przenośnego PeCeta od Valve to bardzo miłe zaskoczenie. Mamy już komplet podstawowych informacji na temat Steam Deck i nie wszystkie są do końca pozytywne.

Jak podaje PC Gamer, możliwe, że w dniu premiery Deck nie odpali takich tytułów jak Destiny 2, PUBG, Apex Legends i Rainbow Six Siege. Wszystko przez fakt, że – w dużym uproszczeniu – oprogramowanie SteamOS nie współpracuje z ich systemami anti-cheat.

Warto jednak wspomnieć, że Valve oczywiście zdaje sobie sprawę z tego problemu. Co więcej, Deck ma otrzymać nową wersję SteamOS, która rzekomo rozwinie wsparcie dla systemów anti-cheat. Jeśli jednak takowe nie będzie odpowiednio rozbudowane, wciąż nie odpalimy niektórych produkcji.

Warto też dodać, że kłopot da się obejść. Deck pozwala na instalację zewnętrznego oprogramowania, więc również systemu Windows. Ten powinien uruchomić nasze gry bez problemu, choć nadal jest za wcześnie, aby uznawać to za pewnik. Do premiery Deck pozostało jeszcze trochę czasu, a Valve nie odpowiedziało na wszystkie istotne pytania.

Kolejne szczegóły odnośnie kompatybilności danych gier i systemów powinniśmy poznać w nadchodzących miesiącach. Póki co warto zaczekać na większą dawkę informacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się