Nie masz w co grać? Ta konsola ma najwięcej gier na rynku

Steam Deck
Newsy PC

Jeżeli liczba gier dostępnych na waszą konsolę jest niesatysfakcjonująca, to mamy rozwiązanie tego problemu. Jest na rynku urządzenie, które właśnie osiągnęło pułap 14 tysięcy zweryfikowanych i działających pozycji. Brzmi zachęcająco? Mowa oczywiście o produkcie Valve, czyli konsoli Steam Deck. Tak, wiemy, że udaje peceta.

Steam Deck daje dostęp do tysięcy gier

Zgodnie z najnowszymi danymi z portalu SteamDB, obecnie konsola Steam Deck obsługuje już ponad 14 tysięcy gier – a dokładniej to 14023 tytuły, które zdobyły status oznaczający możliwość grania. W ciągu dwóch lat od premiery, urządzenie od Valve pozwoliło na uruchamianie całej masy tytułów. Konsola wciąż daje radę, dlatego bez trudu można na niej sprawdzić nawet nowe tytuły, które dopiero co trafiły na rynek.

Wśród tych nastu tysięcy znalazło się 4607 gier z weryfikacją (można grać od razu), a 9416 produkcji wymaga dodatkowej konfiguracji – ale ostatecznie działają one bez większych problemów.

Obecnie Valve jest w trakcie sprawdzania i weryfikowania wszystkich gier w bibliotece. To oznacza, że pod kątem działania na Steam Decku sprawdzonych zostanie wiele tysięcy kolejnych produkcji. Obecnie każda z gier otrzymuje jedną z czterech ocen:

  • Zweryfikowane – gra działa świetnie na konsoli Valve od razu po wyjęciu z pudełka
  • Grywalne – gra działa, choć może wymagać wprowadzenia ręcznych poprawek (np. zmiany niektórych ustawień)
  • Nieobsługiwane – gra nie działa na konsolce
  • Nieznane – nie wiadomo, czy gra działa

Gdzie kupić Steam Deck? Zasadniczo najlepszym miejscem na zakup jest sama platforma Steam. To tam kupimy urządzenie bezpośrednio od Valve, mogąc wybrać jego wariant, np. z nowym ekranem OLED.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie