Steam Deck nie lubi lata. Valve ostrzega graczy przed falą upałów

Steam Deck nie lubi lata. Valve ostrzega przed falą upałów
Newsy PC

Valve ma złą wiadomość dla graczy, którzy chcieli pograć na urządzeniu Steam Deck opalając się na plaży. Przenośny komputer do grania bardzo nie lubi upału.

Poinformowano, że Deck działa bez większych zastrzeżeń w temperaturze od 0° do 35° C. Jeśli zrobi się cieplej, posiadacze sprzętu mogą doświadczyć zauważalnych spadków płynności, które narzucą zaimplementowane przez Valve zabezpieczenia. Jeśli temperatura APU Steam Decka przekroczy 105°C, urządzenie wyłączy się, aby uniknąć ewentualnej usterki.

Dla naszych przyjaciół w środku fali upałów, krótka informacja o Steam Decka w wysokich temperaturach. Steam Deck działa najlepiej w temperaturach otoczenia od 0° do 35° C. Jeśli temperatura wzrośnie powyżej tej wartości, Steam Deck może zacząć dławić wydajność, aby się chronić.
APU Steam Decka działa dobrze w temperaturach do 100°C. Przy 100°C zacznie dławić wydajność, a przy 105°C wyłączy się. Ponownie, ma to na celu ochronę siebie (i Ciebie) przed uszkodzeniem.

– informuje Valve

Nie jest żadną niespodzianką, że Valve nie poleca grania na Steam Decku w czasie upału. Bardzo wysokich temperatur nie lubią ani konsole, ani komputery, ani inne nagrzewające się urządzenia elektroniczne. Jeśli chcecie grać na Steam Decku na urlopie, lepiej zadbajcie o dostęp do chłodnego pomieszczenia.

Przy okazji przypominam, że Valve niedawno potwierdziło świetną wiadomość dotyczącą Steam Decka. Zapowiedziano, że wkrótce więcej graczy otrzyma możliwość zamówienia tego sprzętu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie