Kiedy pokaz nowych gier na PS5? Kolejne State of Play podobno wkrótce

State of Play już niedługo? Oczekiwany pokaz gier na PS4 i PS5
Newsy PS4 PS5

Jeff Grubb zdradził nowe informacje o kolejnym State of Play. Ciężko nie odnieść wrażenia, że fani PlayStation na razie nie mają zbyt wielu oczekiwanych pozycji ekskluzywnych.

No dalej, Sony, zrób coś! Fani PlayStation na razie nie mają zbyt wielu pozycji, na które warto czekać. Dość powiedzieć, że plany dotyczące kolejnych gier ekskluzywnych spowite są tajemnicą.

State of Play ponoć już w marcu

Bida, no po prostu bida – tak można byłoby określić premiery ekskluzywnych gier na PlayStation, na które wszyscy czekamy. PS5 jest na rynku już długo, na horyzoncie majaczy nowe wersja sprzętu, a studia Sony… milczą. Jasne, pojawiało się wiele przecieków. Naughty Dog rzekomo pracuje nad nową marką i The Last of Us Part III, a Santa Monica Studio również ma kiedyś pokazać swoje własne IP. Wiemy, że każde studio zajęte jest swoimi produkcjami, a Sony chce postawić na gry-usługi. Oprócz The Last of Us Factions nie znamy jednak zbyt wielu innych pozycji.

Gracze liczą, że zmieni się to w tym roku. Ostatni hit, czyli God of War Ragnarok okazał się wielkim sukcesem, ale zarazem ostatnią zapowiedzianą tak wielką premierą. PlayStation musi się więc postarać, bo Xbox powoli ich dogania. Tym bardziej że kolejne miesiące raczej należą do PS VR2 i wielu zapowiedzianych na urządzenie gier.

Insider Jeff Grubb w ostatnim odcinku podcastu Game Mess Decides zdradził, że nowe State of Play faktycznie się szykuje. Wedle jego słów ma odbyć się najpóźniej w marcu, ale nie będzie to “wielkie” wydarzenie. Uważa, że Sony nie pokaże wtedy większych zapowiedzi, które zarezerwowane zostaną dla pełnego PlayStation Showcase, które odbyć się ma przed czerwcem, a konkretnie – tuż przed E3. Miałoby to sens, zwłaszcza z uwagi na rychłą premierę nowej generacji headsetu VR od Japończyków. Zapewne kolejne SoP skupi się właśnie na tym sprzęcie i grach na niego, a dopiero osobny Showcase pokaże nam, czy warto w ogóle było kupować PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie