Studia PlayStation pracują nad wieloma grami, ale część z nich niekoniecznie zadowoli graczy

PlayStation Studios - logo na tle gier
PS4 PS5

Aktualnie studia PlayStation pracują nad 25 tytułami. Mniej więcej połowa z nich to nowe marki. Cześć z tego to także gry-usługi i w tej kwestii Bungie z pewnością ma doświadczenie.

PlayStation być może zacznie inwestować w rodzaj gier, który do tej pory był przez nich dość zaniedbywany.

PlayStation dostanie „kilka” gier-usług

Jeszcze w ubiegłym roku sporo mówiło się o nowych produkcjach powstających pod skrzydłami studiów PlayStation. Mowa aż o 25 tytułach, z których około połowa to nowe marki. My, rzecz jasna, nie wiemy dokładnie, o jakiego rodzaju grach mowa.

Dzięki niedawnemu przejęciu Bungie poznaliśmy nieco więcej szczegółów na ten temat. Wychodzi więc na to, że studia PS pracują nad paroma grami-usługami i to właśnie najnowszy nabytek ma udzielić im w tej kwestii wsparcia. Deweloperzy z pewnością wiedzą, jak robić „usługowe FPS-y”, co udowadnia choćby popularność Destiny.

Jest to strategiczny krok w kierunku dalszego rozwoju doświadczeń w grach, które tworzymy. Doświadczenie Bungie w dostarczaniu światowej klasy usług i długoterminowym zaangażowaniu społeczności jest niezwykle przekonujące i będzie wspierać rozwój kilku przyszłych gier-usług od PlayStation Studios. Widzimy również, że wyjątkowe umiejętności, które posiadają nasze studia, oferują potencjał do wzmocnienia istniejącego i przyszłego portfolio IP Bungie.

– napisał Jim Ryan, CEO PlayStation we wpisie na blogu

Na ten moment nie wiemy, o jakich tytułach dokładnie mowa. Fakt faktem, że w ostatnim czasie studia PS skupiały się przede wszystkim na tytułach dla pojedynczego gracza (Uncharted, Horizon, God of War, The Last of Us), a sieciowe gry generujące długofalowe zyski nie były głównym obiektem ich zainteresowań. Ma się to zmienić, ale nie wiadomo, jak bardzo. Być może Sony postawi w końcu na gry FPP, o których najwyraźniej od dłuższego czasu zapomniało?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie