Szybki sposób na XP w Starfield. Gracz odkrył sprytną metodę

Starfield
Newsy Xbox Series Xbox Series S

Punkty doświadczenia to kluczowy element gier RPG. Bez nich nie rozwiniemy postaci ani nie nauczymy się nowych umiejętności. Wiedzą to też gracze Starfield, bo wszechświat to wymagający teren podczas rozgrywki. Ciekawy sposób na punkty doświadczenia odkrył jeden z fanów gry. Znalazł on metodę, dzięki której awans postaci na wyższy poziom jest znacznie szybszy i łatwiejszy. Bug, cecha, a może ciekawostka?

Starfield i szybki sposób na punkty doświadczenia

Sposób na XP w grze Starfield wydaje się być oczywistym. Wykonywać misje wątku fabularnego, szukać zleceń pobocznych i pokonywać wrogów. Brzmi standardowo, prawda? W rzeczywistości istnieje też inna metoda, choć warto się pospieszyć. Pewien gracz zauważył, że świetną metodą na szybki awans postaci w grze jest udanie się na Schrodinger III. Czeka nas tam istna farma XP. Na czym dokładnie polega ta nowa metoda?

Udajemy się we wspomniane miejsce, lądujemy statkiem na powierzchni i… wchodzi na jego dach. Zaopatrzeni w odpowiednią broń dystansową zaczynamy strzelać do wszystkiego, co się rusza. Powierzchnia Schrodinger III pełna jest bowiem fauny, która niekoniecznie będzie nas atakować, a każdy pokonany zwierz gwarantuje nam dopływ punktów doświadczenia. Za niektórych otrzymamy ich nawet kilkaset. Nie musimy nawet nigdzie chodzić, wystarczy celnie strzelać, a XP zaczną napływać na nasze konto i postać będzie awansować.

Brzmi jak błąd? Trochę tak jest. Społeczność graczy na Reddicie zauważyła, że teraz Bethesda może usunąć tę metodę, np. poprzez zmniejszenie natężenia zwierzaków na planecie, lub znacząco wpływając na liczbę zdobywanych punktów doświadczenia. Póki gra nie otrzyma aktualizacji, można jednak śmiało korzystać ze sposobu. Łatwy awans postaci to dobra nagroda za malutkie oszustwo czy wykorzystanie mechaniki gry.

Przypominamy, że Starfield ukazał się na PC i Xbox Series X|S 6 września 2023 roku. Gra jest też dostępna w chmurze i abonamencie Xbox Game Pass.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie