Tym trikiem w Starfield gracz podbija sieć. Wyszedł ze statku w kosmosie

Starfield kosmos
Newsy PC Xbox Series

Chcielibyście wyjść ze statku w Starfield i samodzielnie eksplorować kosmos? Sprytny trik wam to umożliwi.

Eksploracja kosmosu w grze Starfield to rzecz, na którą fani otwartych światów czekali od lat. Może podróżowanie w tej produkcji nie wygląda dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy, ale w dalszym ciągu mowa o setkach planet i księżyców, które możemy odwiedzić. Nawet, jeżeli droga do nich wiedzie przez ekrany ładowania.

Co jednak powiecie na opuszczenie swojego statku kosmicznego… w próżni? Do tej pory gracze mogli wyjść z kosmicznego wehikułu dopiero po wylądowaniu lub zadokowaniu. Pewien prosty trik pozwala na wyjście poza pokład w przestrzeni kosmicznej. Swoim odkryciem podzielił się użytkownik Reddita:

Jak wyjść ze statku w Starfield? Wystarczy wykorzystać dwie komendy:

  • „player.setpos x 10” aby wyjść ze statku
  • „setgravityscale 0” aby wyłączyć grawitację

W ten sposób nasza postać znajdzie się w przestrzeni kosmicznej. Trik wzbudził duże zainteresowanie społeczności gry. Wszystko za sprawą tego, jak dobrze wygląda i działa eksploracja kosmosu. Na wideo widać, że gameplay w kosmosie wygląda niczym żywcem wyjęty z oficjalnego moda. Co to oznacza? Ano tyle, że Bethesda zakłada zwiedzanie świata gry w ten sposób.

Niewykluczone, że wraz z nadejściem oficjalnych modów, pojawi się i taka forma rozgrywki — czyli zwiedzanie niebezpiecznej próżni. Póki co dostęp do niej możliwy jest tylko po użyciu komend. Warto pamiętać, że działają one jedynie na PC i dezaktywują osiągnięcia. Oficjalne mody do Starfield z pewnością poprawią działanie tej opcji.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie