Nowa aktualizacja Starfield to zbawienie dla graczy na PC i nie tylko

Starfield z aktualizacją 1.7.36 będącą zbawieniem dla graczy
Newsy PC Xbox Series

Starfield dostał aktualizację o numerze 1.7.36, na którą tak bardzo czekali gracze na PC. To jednak także szereg poprawek na Xboksy.

Od razu wyjaśnię, że to łatka z kategorii tych mniejszych, ale zasadniczo nieodzownych. Spodziewaliśmy się, że Starfield w krótkim czasie otrzyma szereg poprawek i usprawnień, szczególnie w wersji na PC. Zamiast tego Bethesda daje sobie czas i powoli wydaje nowe patche. Aktualna wersja gry to jednak coś, na co gracze czekali od premiery, a nawet wcześniej.

Bethesda obiecała szereg ulepszeń, w tym jedną rzecz, której w wersji na PC nie ma i wydaje się gigantycznym przeoczeniem – wsparcie DLSS. To ma się pojawić, ale nowa aktualizacja niestety jeszcze go nie wprowadza. Tak wiem – dziwne, że zajmuje to tyle czasu. W końcu moderzy wrzucili stosowne mody do internetu jeszcze przed premierą gry.

Niemniej, poniżej znajdziecie dokładne patch notes. Najważniejszą nowością, która jest zbawieniem przede wszystkim dla graczy na PC oraz posiadaczy szerokokątnych monitorów, jest dodanie suwaka FOV. Kolejna rzecz, na którą długo czekaliśmy, a moderzy ogarnęli ją w kilka dni. No cóż.

Aktualizacja Starfield 1.7.36 – opis:

  • FOV: W Ustawieniach dostępne są teraz suwaki, które pozwalają graczom korzystającym z pierwszej lub trzeciej osoby dostosować FOV
  • Tylko PC: Poprawiono stabilność dla kart graficznych Intel Arc
  • Inne: Różne dodatkowe poprawki stabilności i wydajności
  • Zadania: Echa przeszłości – naprawiono błąd, w wyniku którego tunelujące stworzenia mogły wybrać lokalizację uniemożliwiającą postęp.

Mam nadzieję, że to dopiero początek i wkrótce dostaniemy więcej. Czyli jednak gra nie jest tak idealnie zoptymalizowana, co, Todd?

TUTAJ nasza recenzja gry!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie