Stare gry za darmo? Świetna Ultima 8 gotowa do pobrania

Electronic Arts udostępnia na platformie Origin prawdziwą perełkę z lat 90. Znajdą się chętni na pobranie darmowej wersji gry?

Ultima 8 powstała w 1994 roku i co tu dużo gadać, to jedna z najlepszych starych gier RPG. Jeśli chcecie przypomnieć sobie tę świetną produkcję, albo zagrać w nią po raz pierwszy, nadarza się okazja zdobycia darmowej wersji gry w złotej edycji. Taki prezencik będzie rozdawany przez Electronic Arts przez najbliższy miesiąc. Później za grę trzeba będzie zapłacić 13 złotych.


O czym opowiada Ultima 8? Oto opis tytułu ze strony Origin: Strażnik cię oszukał, Awatarze. Po twym zwycięstwie nad Batlinem na Wyspie Węża wróg wygnał cię do Pagan, swego własnego, niebezpiecznego świata. Niegdyś była to piękna kraina, jednak bitwa tytanów żywiołów ze złym „Niszczycielem” zmieniła wszystko już wieki temu. Od tamtej pory ziemie te spowija całun mroku. Tytani, czczeni obecnie jako bogowie, to istoty okrutne i nieczułe. Obdarzają mocą najbardziej oddanych wyznawców, którzy z kolei terroryzują lud Pagan. Aby znaleźć drogę do domu, ty również musisz zostać tytanem, zanim Strażnik zdąży zrealizować swój plan i podbić Britannię, a następnie cały świat.

Ósma odsłona serii Ultima jest znacznie mroczniejsza od poprzedniczek. Treść fabuły dotyczy poważniejszych tematów (czy cel uświęca środki?), zaś sama mechanika gry skupia się w większym stopniu na akcji – wspinaczce czy przeskakiwaniu pomiędzy platformami. System rozwoju postaci również uległ zmianie: im częściej korzystasz ze zdolności, tym większą wprawę zyskujesz. Ponieważ w tym świecie nie możesz liczyć na pomoc towarzyszów, musisz polegać na własnej sile, zręczności i inteligencji, a także korzystać ze swej magii, aby ocalić Britannię i Ziemię.

Ktoś ma chętkę na taką przygodę? Gra do pobrania tutaj.

Tak wygląda Ultima 8

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

13 Shares
Share13
+1
Tweet