Prawdziwy skarb. Gracz znalazł płytę z kodem źródłowym kultowego tytułu, Blizzard interweniuje

Nietypowa sytuacja i szczęśliwy finał.

Jeden z graczy miał farta – kupił na eBayu pudło z rzeczami, w których znajdowały się rzeczy związane z Blizzardem. Znalazł wśród nich… złotą płytę CD, na której zapisano kod źródłowy pierwszego StarCrafta. Cała sprawa została opisana na forum Reddit, a prawdziwość historii potwierdził sam Blizzard na łamach serwisu Kotaku.

Szczęśliwiec długo zastanawiał się, co zrobić z płytką StarCraft Gold Master Source Code – udostępnić w sieci jej zawartość, czy lepiej nie ryzykować? Cenne znalezisko szybko zostało namierzone przez Blizzarda, który poprzez swoich prawników poprosił gracza o oddanie CD, która jest własnością intelektualną oraz sekretem handlowym firmy.

Znalazca skarbu ostatecznie ustąpił i zwrócił płytę, nie chcąc narażać się na dalsze ewentualne nieprzyjemności i ciąganie po sądach. Blizzard docenił gest i wysłał graczowi dużą paczkę z prezentami, w której znalazł się m.in. sprzęt dla gracza, Diablo III, Overwatch, kupon o wartości 250 dolarów do wykorzystania w sklepie wydawcy, a nawet bilet na imprezę BlizzCon. Widać zatem, że płytka była naprawdę dużo warta.

Ciekawe, ile mogłaby wynieść jej cena, gdyby wystawić ją na eBayu? Jak sądzicie?

Paczka od Blizzard

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.