StarCraft ma już 20 lat. Oto jak Blizzard świętuje urodziny

Wielka rocznica kultowego tytułu zbliża się wielkimi krokami.

Od swojej premiery w roku 1998 StarCraft uznawany jest za jedną z najlepszych i najbardziej wpływowych strategii czasu rzeczywistego w historii gier, sprzedając się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Gra położyła również podwaliny pod globalny e-sport, a miliony graczy nadal obserwują rozgrywki StarCraft II World Championship Series (WCS) z udziałem takich zawodników jak Sasha „Scarlett” Hostyn, która trafiła do Księgi rekordów Guinnessa jako najlepiej zarabiająca kobieta wśród graczy zawodowych.

Przez cały miesiąc Blizzrd wraz z graczami będzie świętować to niesamowite osiągnięcie wraz ze społecznością.

– Film krótkometrażowy o serii StarCraft: 31 marca odbędzie się premiera filmu StarCraft to życie: Obchody 20 rocznicy. Obejmie on wywiady z graczami w StarCraft z całego świata, którzy opowiedzą, jak seria zmieniła ich życie.
– Rocznicowa transmisja na żywo poświęcona serii StarCraft: Dołącz do nas w dniach 30-31 marca podczas transmisji na żywo obchodów 20. rocznicy StarCraft z udziałem gwiazd sceny StarCraft. Oglądaj transmisję w serwisie Twitch, aby zdobyć pamiątkową skórkę konsoli. Przez cały miesiąc będzie można zdobyć również inne nagrody za oglądanie w serwisie Twitch transmisji poświęconych serii StarCraft.
– Świętuj w naszych grach: Do obchodów rocznicy gry StarCraft dołączą wszystkie nasze uniwersa. Przed rocznicą serii StarCraft 31 marca, będzie rozdawać przeróżne prezenty w grach Blizzarda wszystkim tym, którzy się do nich zalogują.

To jednak nie wszystko:

– StarCraft II: Zaloguj się do gry StarCraft II i zdobądź zremasterowane skórki interfejsu terran, zergów i protosów, specjalny portret, osiągnięcie oraz zdobienia dla wszystkich trzech ras na 20 rocznicę serii StarCraft.
– StarCraft: Remastered: Na wszystkich, którzy zalogują się do gry podczas obchodów 20. rocznicy premiery gry StarCraft, czeka nowa skórka konsoli. Dodatkowo w dniach 6-20 marca trwać będzie promocja na grę Starcraft: Remastered.
– Heroes of the Storm: Zaloguj się do gry, aby zdobyć portrety terran, zergów oraz protosów i sprawdź się w Bójkach inspirowanych serią StarCraft. Wypatruj również nowego bohatera z uniwersum StarCraft, który wkrótce pojawi się w Nexusie.
– Diablo III: Wezwij do Tristram nowego zwierzaka – krążownik Hyperion.
– World of Warcraft: Grający w WoW zdobędą jednego z następujących zwierzaków inspirowanych uniwersum StarCraft – zerglinga, mini thora, szeregowego Męcika, tępiciela lub Zeradara.
– Overwatch: Trupia Wdowa, najniebezpieczniejsza zabójczyni Szponu, przywdzieje skórkę najbardziej śmiercionośnego ducha Dominium – Kerrigan.
– Hearthstone: Przygotuj się na inspirowaną serią StarCraft Karczemną Bójkę, która ukaże się pod koniec tego miesiąca.

Źródło: Blizzard

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.