STALKER 2 - postać w masce gazowej
0 komentarzy

STALKER 2 oficjalnie zalicza opóźnienie. Twórcy podają nową datę

Plotki się potwierdziły. Wielce oczekiwany STALKER 2 ukaże się jednak później, niż zakładano. Tytuł trafi do graczy dopiero pod koniec roku.

Popularny na Ukrainie insider wykrakał – oczekiwany FPS zalicza opóźnienie.

STALKER 2 z nową datą premiery

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o najnowszych rewelacjach pochodzących od ukraińskiego insidera, a już teraz mamy ich potwierdzenie. Niejaki OLDboi stwierdził, iż GSC Game World zamierza przesunąć datę premiery swojej oczekiwanej gry. Bloger podał jesień 2022 jako orientacyjny termin, ale zaczekać jednak musimy jeszcze dłużej.

Dziś twórcy podzielili się oficjalnym komunikatem. W krótkiej wiadomości wyjaśniają, że STALKER 2 zadebiutuje dopiero 8 grudnia 2022 roku. Oczywiście wiadomo – z jednej strony „smuteczek”, ale w gruncie rzeczy im więcej czasu dostaną deweloperzy, tym my powinniśmy otrzymać bardziej dopracowaną pozycję.

Te dodatkowe siedem miesięcy rozwoju jest potrzebne, aby zrealizować naszą wizję i osiągnąć pożądany stan gry. STALKER 2 to największy projekt w historii GSC, który wymaga gruntownego przetestowania i dopracowania. Jesteśmy przekonani, że rozwój gry powinien trwać tak długo, jak to konieczne, szczególnie w przypadku takiego projektu.

Wyjaśniają twórcy w komunikacie

Ciężko się z deweloperami nie zgodzić – oby tytuł okazał się dobrze zoptymalizowaną i pozbawioną psujących zabawę bugów pozycją. Oczywiście zapowiedziano również więcej informacji, które dostaniemy w ciągu kolejnych miesięcy. Trzymamy kciuki za letnie targi gamingowe!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się