Twórcy STALKER 2 ponoć dokończą grę w innym kraju. Chodzi o naszego sąsiada

STALKER 2 - zrzut ekranu
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Nowe plotki sugerują, że GSC Game World zamierza przenieść się do Czech, aby tam ukończyć prace nad STALKER 2. Ponoć to dopiero początek exodusu ukraińskich deweloperów.

Po agresywnym ataku Rosji na Ukrainę twórcy zaprzestali prac nad kontynuacją hitowej gry.

STALKER 2 może powstawać w Czechach

Czeski dziennikarz growy Pavel Dobrovský przedstawił informacje dotyczące przeniesienia się GSC Game World do Czech. Co ciekawe, jest on dość znaną figurą na gamingowej scenie tamtego kraju, więc nowe rewelacje wydają się pochodzić od dość wiarygodnego źródła.

Jego zdaniem GSC Game World zamierza dokończyć nadchodzącą kontynuację STALKER-a, ale w Czechach. Studio zmuszono wcześniej do zaprzestania prac nad grą, gdy Rosja przeprowadziła niczym niesprowokowany atak na Ukrainę. Od tamtej pory twórcy zmienili także podtytuł gry i zdecydowali, że nie będzie ona dostępna w Rosji.

Czeski serwis Vortex wkrótce wystosował artykuł na ten temat. Ich źródła ponoć potwierdziły szerzące się w internecie plotki. W Czechach ma powstać nie tylko STALKER 2, ale także kolejna odsłona serii Kozacy.

Zdaniem redaktora naczelnego czeskiego serwisu, więcej ukraińskich deweloperów zamierza wyjechać do Czech.

Inni deweloperzy potwierdzili mi, że GSC rzeczywiście jest zainteresowane Pragą, a kierownictwo zespołu powinno już podjąć decyzję o wyborze stolicy Czech. Co ciekawe, przeprowadzka tutaj może potencjalnie dotyczyć innych ukraińskich wytwórni, które były zainteresowane działalnością w Czechach.

– wyjaśnia Jiří Bigas z Vortex na Twitterze

Należy jednak pamiętać, iż najnowsze informacje nie są niczym pewnym. Z pewnością wrócimy do Was, gdy tylko GSC wystosuje komunikat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie