Streamerka straciła przez Squid Game dorobek budowany przez ponad dekadę

Squid Game - Streamerka - PG
Filmy i seriale

Zbieżność nazw może pokrzyżować ludziom plany, a czasem nawet i karierę. Przekonała się o tym popularna streamerka, której pseudonim w social mediach pokrywa się z tytułem serialu Squid Game.

Sprawa jest tak głośna, że aż zainteresowało się nią samo BBC. Poszkodowaną jest Lydia „SquidGame” Ellery, która od 11 lat funkcjonuje w sieci pod swoim nickiem, a obecnie na Twitchu posiada ponad 44 tys. obserwujących. Pech chciał, że w ostatnim czasie na wyżyny popularności wzbił się pewien serial, o którym zresztą na Planecie Gracza mogliście już przeczytać np. w tym miejscu. Lydia w swoim tweecie opisała wszystko następująco:

Wygląda na to, że po wszystkim będę musiała zmienić moją nazwę. Straciłam 2 niesamowite możliwości współpracy, ponieważ ludzie nie chcą mnie zatrudnić z moim „squid game”. To naprawdę ciągnie mnie coraz bardziej teraz w dół.

Najpierw dostaję wysyłane nadużycia, potem zostaję zbanowana, teraz tracę pracę.

Mnóstwo kochanych ludzi sugeruje zgłoszenie tego itp., ale z kim ja w ogóle mogę o tym porozmawiać? Do kogo magłabym napisać maila? Nie mam dosłownie żadnego pomysłu.

– pisze SquidGame na Twitterze

Nieporozumienie związane ze Squid Game to katorga dla streamerki

Streamerka w poniższej wypowiedzi nawiązuje między innymi do masowych prób zalogowania się na jej konta, co blokowało jej tymczasowo możliwość skorzystania z nich, choć należą do niej.

Ludzie zgłaszali moje konto i inni próbowali włamać się na moje konto, ciągle dostaję maile od ludzi próbujących się zalogować. To było naprawdę frustrujące.

Sytuacja jest jednak o tyle poważna, że nawet dochodziło do komentarzy pełnych wściekłości w kierunku Lydii. Część użytkowników po prostu mylnie założyła, że streamerka podkradła konta serialu w social mediach, a po prostu wyprzedziła Netflixa o kilka ładnych lat. Nie zmienia to faktu, że wielki sukces serialu Squid Game praktycznie uniemożliwił influencerce odnalezienie jej w sieci.

Moje SEO [search engine optimization] jest całkowicie zepsute teraz. Jeśli szukasz mnie i mojej marki, którą mam od ponad 10 lat (…) wszystko, co dostajesz to program telewizyjny. Ostatnio zostałam odrzucona do pracy z powodu mojej nazwy.

Niesamowicie współczuję Lydii, ponieważ tak naprawdę straciła to, co budowała od ponad dekady, a wątpię, że Netflix wyjdzie z inicjatywą jakiejś rekompensaty ze swojej strony, bo w zasadzie dlaczego miałby to zrobić? Niestety, jest to po prostu zbieżność nazw, a nie czyjeś celowe działanie.

[Źródło fotografii: Twitch SquidGame]

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie