Squid Game - Streamerka - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

15 komentarzy

Streamerka straciła przez Squid Game dorobek budowany przez ponad dekadę

Zbieżność nazw może pokrzyżować ludziom plany, a czasem nawet i karierę. Przekonała się o tym popularna streamerka, której pseudonim w social mediach pokrywa się z tytułem serialu Squid Game.

Sprawa jest tak głośna, że aż zainteresowało się nią samo BBC. Poszkodowaną jest Lydia „SquidGame” Ellery, która od 11 lat funkcjonuje w sieci pod swoim nickiem, a obecnie na Twitchu posiada ponad 44 tys. obserwujących. Pech chciał, że w ostatnim czasie na wyżyny popularności wzbił się pewien serial, o którym zresztą na Planecie Gracza mogliście już przeczytać np. w tym miejscu. Lydia w swoim tweecie opisała wszystko następująco:

Wygląda na to, że po wszystkim będę musiała zmienić moją nazwę. Straciłam 2 niesamowite możliwości współpracy, ponieważ ludzie nie chcą mnie zatrudnić z moim „squid game”. To naprawdę ciągnie mnie coraz bardziej teraz w dół.

Najpierw dostaję wysyłane nadużycia, potem zostaję zbanowana, teraz tracę pracę.

Mnóstwo kochanych ludzi sugeruje zgłoszenie tego itp., ale z kim ja w ogóle mogę o tym porozmawiać? Do kogo magłabym napisać maila? Nie mam dosłownie żadnego pomysłu.

– pisze SquidGame na Twitterze

Nieporozumienie związane ze Squid Game to katorga dla streamerki

Streamerka w poniższej wypowiedzi nawiązuje między innymi do masowych prób zalogowania się na jej konta, co blokowało jej tymczasowo możliwość skorzystania z nich, choć należą do niej.

Ludzie zgłaszali moje konto i inni próbowali włamać się na moje konto, ciągle dostaję maile od ludzi próbujących się zalogować. To było naprawdę frustrujące.

Sytuacja jest jednak o tyle poważna, że nawet dochodziło do komentarzy pełnych wściekłości w kierunku Lydii. Część użytkowników po prostu mylnie założyła, że streamerka podkradła konta serialu w social mediach, a po prostu wyprzedziła Netflixa o kilka ładnych lat. Nie zmienia to faktu, że wielki sukces serialu Squid Game praktycznie uniemożliwił influencerce odnalezienie jej w sieci.

Moje SEO [search engine optimization] jest całkowicie zepsute teraz. Jeśli szukasz mnie i mojej marki, którą mam od ponad 10 lat (…) wszystko, co dostajesz to program telewizyjny. Ostatnio zostałam odrzucona do pracy z powodu mojej nazwy.

Niesamowicie współczuję Lydii, ponieważ tak naprawdę straciła to, co budowała od ponad dekady, a wątpię, że Netflix wyjdzie z inicjatywą jakiejś rekompensaty ze swojej strony, bo w zasadzie dlaczego miałby to zrobić? Niestety, jest to po prostu zbieżność nazw, a nie czyjeś celowe działanie.

[Źródło fotografii: Twitch SquidGame]

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%