Sprzęt dla gracza. TOP 10 rynkowych nowości [#5]

Sprzęt dla gracza. TOP 10 rynkowych nowości [#5]
Polecamy! Technologie

Raz w miesiącu tworzymy zestawienie sprzętowych nowości, które zostały przedstawione w ostatnich kilku tygodniach. W dzisiejszym tekście mamy sporo interesujących sprzętów, ale nie da się ukryć, że w lipcu i sierpniu obrodziło słuchawkami. Jednak nie tylko takie nowości u nas znajdziecie. Zaczynamy od najbardziej gorącej premiery ostatnich tygodni!

Nowe karty graficzne od AMD – ceny, premiera, specyfikacja i konfrontacja z GeForce GTX 1080

AMD prezentuje trzy nowe układy GPU z rodziny Radeon RX Vega. Według producenta, mają one stanowić alternatywę dla konkurencyjnych GTX 1070/1080 od Nvidia.

Nowe jednostki to AMD Radeon RX Vega 56, AMD Radeon RX Vega 64 oraz AMD Radeon RX Vega 64 Liquid Cooled. Każda karta zostanie wyposażona w 8 GB pamięci HBM2. W poniższej tabeli znajdziecie szczegółowe dane techniczne.

AMD ogłosiło również ceny nowych kart graficznych, choć pamiętajcie, że są one podane w dolarach i będziemy musieli do nich doliczyć 23% podatku VAT oraz marżę, jaką zażyczą sobie sklepy w Polsce. Sugerowane ceny na amerykański rynek, to:

Ceny Radeon RX Vega (w Polsce trochę do nich doliczymy)

  • AMD Radeon RX Vega 56 – 399/499 dol., czyli około 1440/1800 zł
  • AMD Radeon RX Vega 64 – 499/599 dol., czyli około 1800/2160 zł
  • AMD Radeon RX Vega 64 Liquid Cooled – 699 dol., czyli około 2500 zł

Data premiery Radeon RX Vega

14 sierpnia na rynku pojawią się referencyjne wersje AMD Radeon RX Vega 64. Pozostałe układy – w późniejszym terminie.

Specyfikacja Radeon RX Vega

Specyfikacja Radeon RX Vega

Testy i recenzje Radeon RX Vega 64

W połowie sierpnia powinniśmy poznać pierwsze testy i recenzje układów Radeon RX Vega. Póki co, mamy jedynie oficjalny benchmark przedstawiony przez AMD, a jak wiadomo, każdy producent chce się pokazać z jak najlepszej strony.

AMD porównało najmocniejszą kartę Radeon RX Vega 64 z GeForce GTX 1080 Founders Edition i jak zaznacza, w przypadku gry DOOM układ czerwonej ekipy wypada lepiej o średnio 7 fps-ów. AMD testowało również siedem innych gier i jak stwierdzono, AMD Radeon RX Vega jest prawie tak samo dobry jak GTX 1080 (dzięki DSO Gaming). O jakie tytuły chodzi? Ashes of the Singularity, Battlefield 1, Deus Ex: Mankind Divided, Forza, Gears of War, Hitman, Sniper Elite 4 oraz Warhammer.

Radeon RX Vega

Niedługo w sieci powinny znaleźć się niezależne benchmarki nowych kart graficznych, zatem trzymamy rękę na pulsie.

Na drugiej stronie prezentujemy słuchawki, które sprawdzą się do grania oraz słuchania muzyki.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie