Sprzęt dla gracza. TOP 10 rynkowych nowości [#1]

Najmocniejsza karta graficzna świata, 86-calowy monitor, gamingowy PC, zasilacz za 4560 zł i wiele więcej!

Lubicie nowinki technologiczne i chcecie być na bieżąco z aktualnymi trendami? Zapraszamy na przegląd najciekawszych sprzętowych nowości, które wybraliśmy dla Was spośród wszystkich, jakie wylądowały na rynku w ostatnich tygodniach lub właśnie czekają na swoją premierę.

Znajdziecie wśród nich zarówno kartę graficzną, procesor czy świecące kości pamięci, a nawet całego blaszaka stworzonego specjalnie dla graczy oraz takiego, który wygląda jak konsola. Oczywiście nie twierdzimy, że wszystko warto od razu kupić i postawić w swojej jaskini. Tym bardziej, że niektóre podzespoły kosztują tyle, że niejeden gamer kupiłby w tej samej cenie cały komputer i przyzwoicie na nim pograł. Jeśli jednak jesteście ciekawi, co producenci wymyślili w ostatnim czasie oraz co zamierzają wprowadzić na rynek, zapraszamy na nasze zestawienie!

Jednocześnie zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi uwagami na temat najnowszego sprzętu dla gracza.

Zaczynamy od…

Nvidia Titan Xp – najmocniejsza karta na świecie

Nvidia Titan Xp

Nvidia wprowadza na rynek prawdziwego potwora. To nowa karta graficzna, która według producenta jest najpotężniejszym GPU na świecie. Jak można się domyślić, cena nie jest niska. Jeśli ktoś chciałby wmontować Titan Xp w swojego blaszaka, niech szykuje 5999 zł.

Nvidia zadbała o to, by nowa karta graficzna dysponowała najwyższą możliwą mocą obliczeniową. Napędzana 3840 rdzeniami NVIDIA CUDA taktowanymi częstotliwością 1,6 GHz oferuje 12 TFLOPS czystej mocy. Dodatkowo uzbrojono ją w 12 GB pamięci GDDR5X działającej z szybkością ponad 11 Gbps.

Nvidia Titan Xp – specyfikacja techniczna dostępna w tym newsie

Jak czytamy na stronie zielonej ekipy, kartę Titan Xp zbudowano z myślą o zapewnieniu najlepszych właściwości w zakresie rozpraszania ciepła – wykorzystano technologię chłodzenia opartą na komorze parowej, a całość zamknięto w odlewanej, aluminiowej obudowie.

Na drugiej stronie atak ze strony AMD.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.