Splinter Cell Remake ogłoszone. Ubisoft pochwalił się pracami nad grą

Splinter Cell Remake - gogle noktowizyjne - PG
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Stało się! Po miesiącach plotek Ubisoft nareszcie potwierdził powstawanie Splinter Cell Remake. Znane są już wstępne szczegóły, takie jak silnik gry oraz zespół odpowiedzialny za jej tworzenie. Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery?

Jak czytamy na stronie wydawcy, za Splinter Cell Remake ma być odpowiedzialne Ubisoft Toronto, które w ostatnich latach zajmowało się m.in serią Far Cry i Watch Dogs. W związku z tym zadanie odtworzenia znanej marki powierzono zdecydowanie nie byle komu.

SC Remake powstaje na silniku Snowdrop, czyli tym samym na którym opracowywane jest Avatar: Frontiers of Pandora. Jest to dobra wiadomość, ponieważ dzięki temu gracze mogą liczyć na istnie next-genowe wrażenia. Gorąco zachęcam nadrobić zwiastun wymienionej gry, aby mieć dobry pogląd na to, jakie wodotryski graficzne może zapewnić nowy Splinter Cell.

Niestety, premiera gry raczej nie nastąpi prędko. Ubisoft Toronto na ten moment rekrutuje w dalszym ciągu do swojego zespołu. Nie zaprezentowano także żadnego materiału z rozgrywki, więc tym bardziej można uważać, że do debiutu produkcji pozostało jeszcze wiele miesięcy.

Dziś udostępniono prawie 9-minutowy materiał, w którym twórcy omawiają najlepsze elementy serii Splinter Cell i jakie mają podejście do tworzenia remake’u. Nadmienię, że są dostępne polskie napisy generowane przy pomocy skryptu z tłumacza Google, także i osoby słabo zaznajomione z językiem angielskim powinny być zadowolone.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie