Ubisoft faktycznie nie żegna się ze Splinter Cell – wskazuje znak towarowy

Splinter Cell Blacklist - grafika
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

W sieci pojawia się wiele bardziej i mniej wiarygodnych doniesień o powrocie Splinter Cell. Wiarygodni informatorzy wskazują, że seria faktycznie otrzyma kolejną odsłonę. Teraz samo Ubisoft nieco podkręciło plotki.

Na stronie Justia Trademarks pojawił się wpis potwierdzający, że Ubisoft zgłosiło znak towarowy Splinter Cell. Dokument złożono 6 grudnia, a więc niedawno.

Nie musi to oczywiście oznaczać, że nowa gra z całą pewnością znajduje się w produkcji. Odświeżanie znaków towarowych to standardowa praktyka wśród firm, które chcą chronić swoją własność intelektualną. Dodatkowo marka Splinter Cell pojawia się do dziś w grach Ubisoftu, między innymi jako część growych eventów czy przedmiotów kosmetycznych. Nic więc dziwnego, że Ubi odnowiło znak towarowy.

Wracając do nowej części serii, najnowsze doniesienia zdradzają, że Ubisoft postawi na bardziej otwartą strukturę rozgrywki. Kolejna odsłona cyklu jest porównywana do Halo Infinite pod względem tego, jak zaprezentuje otwarty świat. Inne źródło wskazuje, że gra ma trochę przypominać Assassin’s Creed z większym nastawieniem na skradanie.

Pamiętajcie, że nowa odsłona Splinter Cell nie została oficjalnie zapowiedziana. Jeśli gra faktycznie powstaje, rzekomo znajduje się we wczesnym etapie produkcji. Możliwe, że jej zapowiedź jest odległa o wiele miesięcy.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie