W prace nad Marvel’s Spider-Man 2 zaangażowano weterana filmów MCU

Spider-Man 2 - twórcy zatrudnili do pracy weterana MCU
Newsy PS5

Nie powinniśmy martwić się o artystyczną stronę nadchodzącego Marvel’s Spider-Man 2. Studio Insomniac zatrudniło specjalistę z filmów MCU.

Już pierwsza część „growego” Spider-Mana na PS4 i PS5 okazała się wielkim sukcesem. Insomniac Games udowodniło, że na podstawie komiksów faktycznie da się zrobić świetną grę, z której cieszyć się mogą wszyscy. Nic dziwnego, że wkrótce po udanym debiucie wydano Spider-Man: Miles Morales, a jakiś czas temu zapowiedziano pełnoprawną kontynuację.

Jak podaje serwis VGC, studio Insomniac zatrudniło w lutym bieżącego roku weterana znanego z filmów ze stajni Marvela. Mowa o Davisonie Carvalho, artyście koncepcyjnym znanym m.in. Doctor Strange, Thor Ragnarok czy Kapitan Marvel. Carvalho z pewnością sprawdził się już w filmach, a branża gier wideo również nie jest mu obca, więc w studiu Insomniac objął stanowisko reżysera ds. artystycznych.

Na ten moment nie wiemy jednak, czym dokładnie nowy pracownik zajmie się w powstającym projekcie. Możemy śmiało założyć, że odpowiadać będzie m.in. za interfejs użytkownika. Do tej pory zaprojektował UI do takich gier jak Mortal Kombat X, Halo Infinite, Crucible oraz Lone Echo.

Pomagałem na wczesnych etapach przy opracowywaniu koncepcji wyglądu i klimatu filmu. Pracowałem dla firm trzecich i współpracowałem z innymi wspaniałymi artystami koncepcyjnymi.

– tak Davison Carvalho wyjaśniał swoją rolę w powstawaniu filmu Doctor Strange

Spider-Man 2 ma być tytułem ekskluzywnym dla PS5 i wyjdzie w 2023 roku. Przypomnę tym samym, że pierwsza część przygód człowieka-pająka ukaże się na PC w odświeżonej edycji i to jeszcze w tym roku – 12 sierpnia. Co ciekawe, nad „dwójką” czuwa również doświadczona pisarka znana ze swojego udziału w powstawaniu popularnej gry Subnautica. Samo Insomniac Games pracuje również nad Marvel’s Wolverine, a prace posuwają się do przodu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie