Oto 5 najdziwniejszych bossów z gier soulslike od From Software

Oto 5 najdziwniejszych bossów z gier soulslike od From Software
PC PS3 PS4 PS5 Switch X360 Xbox Series Xbox Series S

Dark Souls, Sekiro, Bloodborne i Elden Ring – te wszystkie gry łączy wybitny kunszt twórców do tworzenia pamiętnych przeciwników.

Najdziwniejsi bossowie z soulslike od From Software

Co to w ogóle znaczy „najdziwniejsi”? Nie da się ukryć, że From Software wykreowało wielu „dziwnych” bossów, zarówno pod względem designu, jak i sposobu walki. Moglibyśmy wymienić tutaj najbardziej obrzydliwe maszkary lub przypomnieć najcięższe potyczki. Skupiłem się jednak na bossach, których zapamiętałem najbardziej ze względu na mistyczne coś, co spowodowało, że odstawali od reszty. I tak – niektóre przypadki to kwestia wyłącznie wyglądu, a inne opierają się m.in. na zaskoczeniu tym, z czym i jak przyszło nam walczyć. W końcu wielu rzeczy gracz Dark Souls się nie spodziewa…

Być może nie podzielacie poniższego zestawienia, ale w takim razie śmiało dajcie nam znać w komentarzach, które potyczki wydają się Wam wyjątkowo „dziwne” lub które maszkary sprawiały wrażenie odstawać od mniej więcej wyrównanego poziomu reszty.

Podkreślam jednakowo, że w dalszej części artykułu co bardziej wrażliwi gracze mogą spotkać się z drobnymi spoilerami.

5. Guardian Ape/ Headless Ape, czyli nagły zwrot akcji

Sekiro: Shadows Die Twice to jedna z moich ulubionych gier a From weszło na zupełnie nowy poziom w kwestii „zaskakiwania” graczy. Oto bowiem w przepięknych okolicznościach natury przyjdzie nam walczyć z wielką małpą. I to taką, która jest wybitnie skoczna i skora do niesienia anihilacji na dużym obszarze pola walki. Po trudach walki gracz może celebrować zwycięstwo, ale… zaraz. Ta małpa się podnosi. I nie ma głowy. Do tego ma miecz! I jest cholernie wkurzona! Dość powiedzieć, że po takim zaskoczeniu przebić je mogło tylko kolejne spotkanie z bezgłową małpką, w którego trakcie przyjdzie nam odpierać ataki także jej towarzyszki.

Na kolejnych stronach znajdziecie resztę dziwnych bossów!

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie