Sony zamyka kolejne studio. Nawet nie zdążyli zapowiedzieć swojej gry

To już trzeci brytyjski zespół deweloperski, który został rozwiązany przez Sony na przestrzeni ostatnich kilku lat. Tym razem padło na Manchester Studio.

Firma potwierdziła w komunikacie dla Gamesindustry, że studio zdecydowano zamknąć w ramach wysiłków na rzecz poprawy wydajności i efektywności operacyjnej.

Zespół Sony w Manchesterze długo nie nacieszył się swoim istnieniem – powstał w 2015 roku, aby tworzyć gry VR. Firma pracowała nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem i nawet nie zdążyła go oficjalnie przedstawić.

Gamesindustry przypomina, że to już trzecie brytyjskie studio, które Sony zamknęło w ostatnich latach. Guerrilla Cambridge zlikwidowano w 2017 roku, a Evolution pożegnało się z życiem w 2016 roku. Wspomniany portal zaznacza, że oba zespoły również pracowały nad projektami dla PlayStation VR, zanim zostały zamknięte.

Na terenie Wielkiej Brytanii pozostały jeszcze dwa studia należące do Sony. Pierwszym są twórcy niedawno wydanego (po kilku miesiącach wczesnego dostępu) Dreams, czyli Media Molecule. Drugi zespół to London Studio, odpowiedzialny za Blood & Truth.

Likwidacja kolejnego oddziału, który zajmował się grami VR, na pewno nie jest dobrą wiadomością dla osób, które czekają na nowe ekskluzywne gry na PlayStation w wirtualnej rzeczywistości. Wiadomo, że Sony zamierza wspierać VR wraz z nadejściem PS5, lecz czy zobaczymy już na starcie jakieś mocne tytuły pod gole od Sony?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: