Przejęcie Bungie jest bardziej wartościowe od przejęcia Activision – uważa Sony, które przejęło Bungie

Sony uważa, że przejęcie Bungie było lepsze od kupna Activision
Newsy PS4 PS5

Sony uważa, że Bungie jest dla firmy bardziej istotne niż całe Activision Blizzard, za którym od dawna ubiega się Microsoft. Tak, wiem – dziwne twierdzenie.

Co się stanie, gdy kolega kupuje sobie samochód droższy i z lepszymi osiągami od Waszego? Niektórzy mają to gdzieś, inni zazdroszczą, a jeszcze inni wchodzą w tryb “kontroli strat”. Mówimy sobie “ale na pewno więcej pali…” czy “bagażnik jakiś taki mniejszy…”. I tak właśnie zrobiło Sony, ale w związku z przejęciem międzynarodowych gigantów gamingowych.

Sony się broni?

Cały czas wychodzą na jaw nowe ciekawostki związane z Sony i Microsoftem w sprawie przejęcia Activision Blizzard (które finalnie może się zakończyć). Najnowsza ciekawostka wydaje się zabawną anegdotką, patrząc na to, o jakich molochach mówimy. Prezes PlayStation Jim Ryan miał jednoznacznie stwierdzić, że Sony lepiej zrobiło, przejmując Bungie, niż Microsoft przy zakupie całego Activision Blizzard.

Takie komentarz został wystosowany inwestorom w amerykańskiej międzynarodowej firmie świadczącej usługi finansowe Fidelity. W rozmowach z 2022 roku Jim Ryan został zapytany o to, co uważa na temat przejęcia Activision Blizzard przez konkurencję.

Patrząc na 69 miliardów dolarów za Activision w porównaniu do 3,6 miliarda dolarów za Bungie, uważamy, że Bungie może dać nam znacznie więcej niż przejęcie Activision za 69 miliardów dolarów. I to jeszcze przed rozważeniem względnej wartości tej konkretnej transakcji.

– uznał Ryan (za PlayStation Lifestyle)

No cóż… Wiem, o co mu chodzi. Patrząc na kwotę przejęcia, potencjalne zyski i to, jak istotne jest Bungie dla PlayStation w budowaniu gier-usług, ma to wszystko sens. Słowa jednak użyte w takiej właśnie formie brzmią co najmniej kuriozalnie. No nie uwierzę, że Bungie wygeneruje więcej dla firmy niż Activision Blizzard, które dosłownie nieustannie “trzepie” pieniądze na mobilkach od Kinga. Nie mówiąc o Call of Duty, Blizzardzie i innych zasobach firmy. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy Sony negatywnie ocenia taką transakcję.

Na marginesie zaznaczę tylko, że Bungie niegdyś należało do Microsoftu. Później podpisało umowę z Activision, aby ostatecznie trafić do Sony.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie