Przekreślone logo Xbox Game Pass z powodu braku w abonamencie Resident Evil Village przez Sony

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

Sony rzekomo blokuje Resident Evil Village w Xbox Game Pass

Wyciekły dokumenty, według których Sony miałoby posiadać specjalną umowę z Capcomem. Dzięki niej Resident Evil Village może nie trafić w najbliższym czasie do Xbox Game Pass.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że właściciel marki PlayStation miał być odpowiedzialny za opóźnienie premiery Monster Hunter World na PC. Na szczęście sprawa bardzo szybko się wyjaśniła i autor przecieku oczyścił Sony z zarzutów. Firma jednak nie ma łatwo, bo już są kolejne oskarżenia.

Sony ogranicza dystrybucję Resident Evil Village?

Podczas ostatniego przecieku danych Capcomu świat miał ujrzeć dokument, z którego wynika umowa o niepojawieniu się ósmego Residenta w abonamencie Microsoftu. Za cały proceder miałoby być odpowiedzialne Sony. Nie stawia to firmy w dobrym świetle, jednakże jest to jak najbardziej zrozumiałe.

Warto wspomnieć, że źródłem tych informacji jest parę wpisów na Twitterze z różnych kont. W Tweetach mogliśmy odnaleźć udostępnione fragmenty wspomnianego wyżej dokumentu. Jednak wszystkie tweety zostały usunięte, dlatego od razu nasuwa się myśl, że Sony może być odpowiedzialne za cenzurę.

Xbox Game Pass to swego rodzaju Netflix z grami, który jest pełen zawartości za małe pieniądze. Village jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku, dlatego nie dziwi mnie rzekoma chęć ograniczenia dostępności horroru przez Sony w usłudze swojego największego rywala.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się