Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Sonic Boom to najsłabiej sprzedający się Sonic w historii

Sega podała, że do sklepów trafiło około 490 tysięcy egzemplarzy Sonic Boom.

Czyżby powoli zbliżał się koniec Sonica? Miejmy nadzieję, że sympatyczny niebieski jeż szybko nie zniknie z branży, ale jeśli sprzedaż nadal będzie szła tak fatalnie jak w przypadku najnowszej odsłony, nawet najgorszy scenariusz jest możliwy.

Sega poinformowała właśnie, że do sklepów na całym świecie trafiło zaledwie 490 tysięcy sztuk gry Sonic Boom. Chodzi zarówno o wersję Rise of Lyric na Wii U jak i Shattered Crystal na Nintendo 3DS-a. W związku z tym, że są to dane związane z wysyłką gry do sklepów, jest spore prawdopodobieństwo, że w ręce klientów trafiło jeszcze mniej egzemplarzy.

Wiele na to wskazuje, że Sonic Boom to najsłabiej sprzedająca się gra z Soniciem w roli głównej. Już dane poprzednich części nie imponowały, ale i tak Sega mogła się pochwalić chociażby sprzedażą na poziomie minimum 710 tysięcy kopii, tyle sprzedało się Sonic Lost World. Nie wspominając o Sonic Colours, którego rozeszło się 2,18 milionów sztuk na Wii oraz DS-a.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się