Sonic Boom potwierdzony! Sega zapowiada wielką rewolucję w serii

Nowa gra z niebieskim pojawi się na konsole Nintendo i będzie nieco inna niż to, do czego się przyzwyczailiśmy.

Gry z naddźwiękowym jeżem sprowadzały się zazwyczaj do szaleńczej pogoni za złotymi pierścieniami, spychając elementy walki na drugi plan. Sonic Boom ma być pod tym względem inny.

Twórcy postawili spory nacisk na eksplorację rozległych plansz oraz system pokonywania wrogów. Akcja rozegra się w całkowicie nowym świecie, do którego trafi nierozłączna czwórka przyjaciół – Sonic, Tails, Amy oraz Knuckles. Ich wygląd został nieco zmodyfikowany. Czy na plus? Oceńcie sami, oglądając pierwszy zwiastun gry.


Sonic Boom. Jak gracze przyjmą nowe szaty Sonica?


Niestety trailer nie zdradza, czy niebieski nabawi się jakiś nowych umiejętności. Przypominamy, że ostatni Sonic Lost: World wprowadził do serii możliwość wspinaczki, co znacznie urozmaiciło gameplay. Jak będzie w Sonic Boom? Czas pokaże.

Wersją na Wii U zajmą się panowie ze studia Big Red Button. Wydanie na 3DS-a powstanie natomiast w Sanzaru Games (to ci sami, którzy odpowiadają za platformówkę Sly Cooper: Thieves in Time). Obie edycje mają się różnić ponoć tylko jakością grafiki. Wersja na dużą konsolę będzie ciągnięta przez silnik CryEngine niemieckiej firmy Crytek.

Oprócz gry Sega zapowiedziała serial animowany z niebieskim jeżem. Będą również nowe maskotki oraz wysyp przeróżnych gadżetów.

Sonic w wersji animowanej wystartuje razem z grą


Sonic Boom to również zwieńczenie kontraktu między Segą a Nintendo. Umowa obejmowała trzy ekskluzywne gry na konsole big N.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet