Somerville - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Współtwórca Limbo i Inside prezentuje nową grę. Oto klimatyczne Somerville

Jumpship zapowiedziało grę Somerville. Nad projektem czuwa współtwórca słynnych Limbo i Inside od znanego studia Playdead.

Tegoroczne targi E3 to nie tylko zapowiedzi gier od wielkich studiów. W trakcie pokazu Microsoftu dane nam było zobaczyć kilka perełek, a jedną z nich jest Somerville od studia Jumpship. Premierę przewidziano na 2022 rok i dodatkowo od debiutu zagramy w ramach abonamentu Game Pass. Konkretną datę wydania poznamy w nadchodzących miesiącach.

To klimatyczna gra przygodowa osadzona w dziwacznym świecie. Patrząc na ten tytuł od razu na myśl przychodzą takie gry jak Limbo i Inside i nie bez powodu. Studio Jumpship współtworzy dawny prezes Playdead (tworzące teraz inny projekt), które odpowiada za wymienione wyżej tytuły. Widać tu podobny pomysł na prowadzenie historii i klimat, choć deweloperzy pokusili się o nieco inny gameplay.

Fabuła póki co prezentuje się bardzo enigmatycznie. Wygląda na to, że dane nam będzie śledzić losy pewnej rodziny, która musi przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Opis gry wskazuje, że zaprezentowana kraina padła ofiarą wielkiego konfliktu. Możliwe, że w Somerville zobaczymy historię rodem z Wojny Światów.

Na tym konkretne wieści się kończą. Jeśli spodobał Wam się trailer, warto śledzić stronę twórców. Wątpię, abyśmy zobaczyli wiele trailerów tego tytułu przed premierą. Aura tajemniczości samej gry zapewne znajdzie też odzwierciedlenie w jej marketingu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się